Pijany kierowca dwukrotnie zatrzymany w ciągu dwóch godzin

Pijany kierowca dwukrotnie zatrzymany w ciągu dwóch godzin

Podaj dalej

Trzy promile alkoholu w organizmie miał 38-letni kierowca, który został zatrzymany do kontroli drogowej przez policję w Trzciance (Wielkopolskie). Po dwóch godzinach funkcjonariusze znów zatrzymali go, gdy prowadził auto.

Jak poinformowała w czwartek asp. Karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie (Wielkopolskie), kilka dni temu około godz. 15 dzielnicowi z trzcianeckiego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Ogrodowej w Trzciance kierowcę osobowego renault.

„W związku z tym, że policjanci poczuli od mężczyzny alkohol przeprowadzili badanie na jego zawartość. Okazało się, że 38-latek był nietrzeźwy. Miał trzy promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych mundurowi ustalili, że mężczyzna nigdy nie posiadał prawa jazdy” podała Górzna-Kustra.

38-latek po wykonanych czynnościach dotyczących popełnionego przestępstwa został zwolniony do domu.

„Niestety, mężczyzna nie wyciągnął żadnych konsekwencji ze swojego wcześniejszego, nagannego zachowania. Około godziny 17 dzielnicowi z innego patrolu ponownie zatrzymali go, w tym samym aucie, lecz na ulicy Grunwaldzkiej w Trzciance. Wynik badania na zawartość alkoholu był niemal identyczny jak poprzedni” – zaznaczyła Górzna-Kustra.

Mechanik całkowicie skasował luksusowe auto w którym miał wymienić olej. Właściciel cieszył się samochodem… tydzień

Mężczyźnie za jazdę pod wpływem alkoholu grożą 2 lata pozbawienia wolności.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News