Pieszy ukarany za kolizję pojazdu

Pieszy ukarany za kolizję pojazdu

Podaj dalej

O tym, jak niezwykle istotne jest noszenie elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym, przekonał się pewien 32-letni mężczyzna, który o mały włos nie przepłacił swojej bezmyślności utratą życia. Kierująca pojazdem kobieta w okolicach Iławy, w ostatniej chwili zdołała wykonać nagły manewr omijając pieszego – poinformowała warmińsko-mazurska policja.

Mężczyzna nie dość, że nie miał na sobie odblasków, to na dodatek poruszał się złą stroną jezdni. Kobieta nie chcąc doprowadzić do tragedii, gwałtownie zjechała na przeciwny pas ruchu, ostatecznie wpadając do rowu. Policja po pojawieniu się na miejscu zdarzenia nie miała wątpliwości, kto odpowiada za tę sytuację i ukarała pieszego mandatem.

Przepisy prawa

Należy pamiętać, że od 31 sierpnia 2014 roku pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu musi posiadać elementy odblaskowe, aby być widoczny dla innych uczestników ruchu. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat w kwocie do 100 zł. I choć sama kwota nie jest zatrważająca, to jednak w tym przypadku nie chodzi o pieniądze, a o zdrowy rozsądek. Bo jak pokazuje powyższe zdarzenie, w takim przypadku nie narażamy wyłączenie swojego życia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News