Pierwszy w Polsce Jeep Trackhawk wyjechał z salonu w Białymstoku

Pierwszy w Polsce Jeep Trackhawk wyjechał z salonu w Białymstoku

Pierwszy w Polsce Jeep Trackhawk wyjechał z salonu w Białymstoku

Podaj dalej

Z salonu w Białymstoku wyjechał pierwszy zakupiony w Polsce Jeep Grand Cherokee Trackhawk. Na polski rynek trafi 51 sztuk tego modelu, a łącznie na europejski zaledwie 300 sztuk. Jego ceny zaczynają się 530 tys zł.

Pod maską tradycyjnego Cherokee SRT pracuje 6,4-litrowe V8. Jednostka generuje moc 468 KM i maksymalny moment obrotowy 624 Nm. Auto waży dokładnie 2418 kg. W takiej specyfikacji Jeep przyspiesza do 100 km/h w 5 sekund i osiąga prędkość maksymalną 257 km/h.

Osiągi Trackhawk’a są jednak znacznie bardziej imponujące. Ten napędzany jest doładowanym, benzynowym V8 o pojemności 6,2 l. Silnik generuje 707 koni mechanicznych i potężny moment obrotowy wynoszący aż 875 Nm! Przyspieszenie Jeepa Grand Cherokee Trackhawk od 0 do 100 km/h zajmuje ledwie 3,7 sekundy, a prędkość maksymalna to imponujące 290 km/h.

Model został wyposażony w sportowy układ hamulcowy Brembo, pięć trybów jazdy z opcją torową, system wspomagający dynamiczny start „launch control” oraz system infotainment, który daje kierowcy nie tylko możliwość korzystania z multimedialnej rozrywki, ale także pozwala na analizowanie danych z jazdy i konfigurację pojazdu w czasie rzeczywistym.

Pierwszym nabywcą Jeepa Grand Cherokee Trackhawk został 40-latek z Warszawy, miłośnik motoryzacji, a zawodowo właściciel firmy budowlanej, czyli Pan Tomasz.

Wypowiedz Pana Tomasza: Od wielu lat interesuję się samochodami. Od kilku lat regularnie bywam na torze, by móc przycisnąć nieco gaz, poczuć adrenalinę, odstresować się, ale i czegoś nowego nauczyć.

Osiągi tego samochodu z pewnością pozwalają na wyśmienitą zabawę na torze i nie tylko. Życzymy zatem Panu Tomaszowi mnóstwa bezawaryjnych kilometrów oraz jeszcze więcej przyjemności z podróżowania tym niesamowitym Jeep’em.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News