Międzynarodowy Zlot Alpine w Polsce, pierwszy od 20 lat!

Międzynarodowy Zlot Alpine w Polsce, pierwszy od 20 lat!

Międzynarodowy Zlot Alpine w Polsce, pierwszy od 20 lat!

Podaj dalej

Zlot został zorganizowany z okazji powrotu legendarnej marki Alpine po ponad 20 latach nieobecności do Polski. Impreza została zorganizowana w ramach spotkania MotoClassic we Wrocławiu.

Gościem honorowym wydarzenia był Jurgen Clauss, który pojawił się ze swoim unikatowym modelem Alpine Renault A110 1800 Gr. IV, które brało udział między innymi w rajdzie Maroka w 1974 roku. Jurgen Clauss otrzymał nagrody: wyróżnienie od prezydenta Wrocławia (przyznane podczas parady wszystkich samochodów biorących udział w MotoClassic w kierunku wrocławskiego rynku) i puchar magazynu Classicauto dla najpiękniejszego auta w trakcie MotoClassic Wrocław 2018.

Udział w zlocie wziął również znany kierowca i pilot rajdowy Błażej Krupa, który na miejsce przyjechał swoim Renault 5 Alpine Turbo rocznik 1982.

Na miejsce przyjechały wyjątkowe samochody zabytkowe: Alpine A110 1600S, Alpine A110 1300, Alpine 310, Alpine V6 GT, Alpine 610, Renault Alpine GTA Turbo, Renault 5 Alpine Turbo.

Alpine A110 ma wzięcie, Renault zwiększa produkcję

Podczas zlotu zaprezentowano obecny model Alpine A110 Premiere Edition. Wydarzenie organizowane było przez Alpine Centre Katowice, wyłącznego dealera marki w Polsce.

Polska jest jednym z 13 krajów na świecie, w których dostępne jest nowe sportowe coupé Alpine. W najbliższym czasie do sprzedaży trafią także wersje Pure i Légende.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News