Pierwsze rozdanie

Pierwsze rozdanie

Podaj dalej

Już w najbliższą sobotę rozpocznie się Rajd Świdnicki-KRAUSE stanowiący pierwszą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2015. Na starcie ustawią się także reprezentanci MotoIntegrator Castrol TRW Rally Team, Maciej Oleksowicz i Michał Kuśnierz.

fot. Dominik Kalamus
fot. Dominik Kalamus

Dla doświadczonej załogi będzie to początek zmagań w drodze po wymarzony tytuł mistrzów Polski. Maciek Oleksowicz właśnie na trasach wokół Świdnicy zaliczył swój debiut w RSMP w 2003 roku, a w ostatnich dwóch sezonach kończył rywalizację na wysokim 5. miejscu w klasyfikacji generalnej. Pilotowany przez Michała Kuśnierza zawodnik w ramach przygotowań do nowego sezonu wziął udział w Rajdzie Valasska, w którym miał okazję zmierzyć się także z czołówką polskich kierowców. Na szybkich i wymagających czeskich trasach Ford Fiesta R5 załogi MotoIntegrator Castrol TRW Rally Team sprawował się bez problemów, co w perspektywie najbliższego startu jest bardzo istotne. – Nie mogę się doczekać początku zmagań w Rajdzie Świdnickim, bowiem od ostatniej rundy mistrzostw Polski minęło już ładnych kilka miesięcy. Dzięki występowi w Rajdzie Valasska czuję się dobrze przygotowany do walki o jak najlepsze lokaty. Ze względu na to, że rajdy w tym roku są krótkie, to trzeba od samego początku jechać najwyższym tempem. W tym celu potrzebuję się rozjeździć i dlatego jeszcze w czwartek przed rajdem zaplanowaliśmy testy i treningi na Dolnym Śląsku. Jeśli chodzi o Rajd Świdnicki to wspominam bardzo dobrze choć nie ukrywam, że wolę bardziej techniczne i kręte odcinki – zapowiada Maciek Oleksowicz.

Rajd Świdnicki-KRAUSE rozpocznie się w najbliższą sobotę 25 kwietnia i potrwa do niedzieli 26 kwietnia. Zawodnicy zmierzą się na 9 odcinkach specjalnych o łącznej długości 130,8 kilometra.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News