Piękna policjantka oraz jej ojciec zatrzymali pijanego kierowcę

Piękna policjantka oraz jej ojciec zatrzymali pijanego kierowcę

135-149571

Podaj dalej

Pijany kierowca został zatrzymany przez piękną policjantkę oraz jej ojca, który jak się okazało, też kiedyś służył w policji.

Z blisko promilem alkoholu we krwi prowadził pojazd po centrum turystycznej miejscowości. Mężczyzna poruszał się lewym pasem jezdni i kilkukrotnie odbił się od wysokiego krawężnika. Następnie przeskoczył nad nim, przejechał przez chodnik i wjechał na parking jednego z marketów. Całą sytuację zauważyła będąca po służbie młoda policjantka wraz z tatą, emerytowanym policjantem. Zatrzymali mężczyznę i przekazali go funkcjonariuszum przybyłym na miejsce.

Tomasz Kubiak, a właściwie aspirant Tomasz Kubiak to emerytowany policjant. W mundurze pracował 26 lat, od 1 lutego 1990 roku aż do 12 maja 2016 roku. Przed odejściem na emeryturę służbę pełnił w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie. Jednakże nazwisko Kubiak nadal widnieje w świebodzińskiej komendzie. Posterunkowa Agnieszka Kubiak, córka Tomasza, jest policjantką od 2 lipca 2018 roku. Tak jak tata, służbę pełni w Wydziale Ruchu Drogowego. Właśnie doświadczenie z „drogówki” pozwoliło im zatrzymać nietrzeźwego kierującego.

Pechowy wypadek dwóch motocykli. Brat uderzył w brata

We wtorek 21 maja pojechali do sklepu. Agnieszka czekała na tatę w pojeździe i nagle zwróciła uwagę na pojazd, którego kierujący w dosyć nietypowy sposób wjechał na parking. Mężczyzna szybko opuścił pojazd i wszedł do sklepu. O jego podejrzanym zachowaniu i możliwości bycia pod wpływem alkoholu powiedziała Tomaszowi a następnie zgłosili informację Policji. W tym czasie mężczyzna wyszedł ze sklepu i zorientował się, że przy jego pojeździe ktoś czeka. Usiłował oddalić się pieszo jednakże Tomasz i Agnieszka mu na to nie pozwolili. Ujęty mężczyzna rzeczywiście był pod wpływem alkoholu.

Po przyjeździe patrolu i wykonaniu badania przez funkcjonariuszy WRD ze Świebodzina okazało się, że mężczyzna miał 0,45 mg/l w wydychanym powietrzu, czyli blisko promil. Mężczyźnie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz grzywna. Poza tym będzie musiał wpłacić 5 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Otrzyma również minimum 3 letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Źródło: Policja

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News