Pięć gwiazdek w testach Euro NCAP dla nowego Touarega

Pięć gwiazdek w testach Euro NCAP dla nowego Touarega

Pięć gwiazdek w testach Euro NCAP dla nowego Touarega

Podaj dalej

W oczach niezależnych ekspertów Euro NCAP zajmujących się testami zderzeniowymi, Volkswagen Touareg jest jednym z najbardziej bezpiecznych samochodów w swojej kategorii.

Duży SUV uzyskał bardzo dobre wyniki we wszystkich czterech kategoriach testowych Euro NCAP. W kategorii „Bezpieczeństwo osób dorosłych” Touareg uzyskał 89 procent maksymalnego wyniku, w kategorii „Bezpieczeństwo dzieci” – 86 procent, w kategorii „Systemy bezpieczeństwa” – 81 procent i w kategorii „Pozostali użytkownicy dróg” – 72 procent.

Testy Euro NCAP

Od 20 lat Euro NCAP jest surowym wyznacznikiem poziomu bezpieczeństwa nowych samochodów w Europie. W ciągu ostatnich kilku lat testowe kryteria stały się bardziej rygorystyczne i obecnie obejmują m.in. różne scenariusze wypadków (w tym zderzenie czołowe z aluminiową barierą przy 64 km/h, zderzenie czołowe z przeszkodą zachodzącą w 40 procentach, zderzenie boczne przy 50 km/h i zderzenie boczne z przeszkodą typu drzewo przy 32 km/h ) oraz bardziej rygorystyczne wymagania w zakresie standardowych systemów wspomagania kierowcy.

Systemy bezpieczeństwa Touarega

Systemy oferowane do nowego Touarega obejmują Night Vision (wykrywa osoby i zwierzęta w ciemności za pomocą kamery termowizyjnej), asystenta jazdy w korku i w miejscach robót drogowych (zapewnia częściowo automatyczną jazdę do 60 km/h), Front Cross Traffic Assist (system ostrzegający o ruchu poprzecznym, ułatwiający wyjazd z posesji, czy też włączenie się do ruchu z drogi podporządkowanej (ostrzega przed pojazdami nadjeżdżającymi z boku przed autem), nowy system stabilizacji przechyłu z elektromechanicznie sterowanymi stabilizatorami, IQ.Light (interaktywne matrycowe reflektory LED, sterowane kamerą) i wyświetlacz typu Head-Up z informacjami, które pokazują się bezpośrednio na przedniej szybie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News