PGE Nowa Energia rozwija infrastrukturę ładowania pojazdów elektrycznych na Mazowszu

PGE Nowa Energia rozwija infrastrukturę ładowania pojazdów elektrycznych na Mazowszu

ostrowmazowiecka_elektromobilnosc-16.05-10-

Podaj dalej

Przedstawiciele spółki PGE Nowa Energia, wchodzącej w skład Grupy Kapitałowej PGE, podpisali list intencyjny z władzami Ostrowi Mazowieckiej, dotyczący możliwości wybudowania na terenie miasta stacji ładowania dla samochodów elektrycznych.

Zgodnie z treścią porozumienia, strony zobowiązały się do prowadzenia rozmów w zakresie ustalenia możliwości i warunków budowy infrastruktury ładowania EV. Miasto zaproponuje najlepsze lokalizacje i będzie wspierało tę inwestycję od strony formalno-prawnej, natomiast PGE Nowa Energia sfinansuje projekt. Jednocześnie powołany zostanie wspólny zespół roboczy, który uzgodni zakres planowanych prac oraz podział obowiązków.

PGE Nowa Energia to spółka odpowiedzialna za wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w ramach Grupy PGE. Przedsiębiorstwo rozbudowuje sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych w Polsce i testuje różne produkty i usługi związane z elektromobilnością.

W marcu 2019 roku PGE Nowa Energia uruchomiła usługę wynajmu samochodów elektrycznych dla mieszkańców Siedlec, z której skorzystać można za pomocą aplikacji PGEmobility.pl. Pod koniec kwietnia 2019 r. spółka przejęła również ponad 50 proc. udziałów w firmie 4Mobility, która jest trzecim graczem na polskim rynku carsharingu. W dłuższej perspektywie transakcja ta umożliwi Grupie PGE rozwój oferty pojazdów na minuty opartej także na samochodach elektrycznych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News