Peugeot Rifter 4x4 Concept w sam raz na wyprawy?

Peugeot Rifter 4x4 Concept w sam raz na wyprawy?

Peugeot Rifter 4×4 Concept w sam raz na wyprawy?

Podaj dalej

Kolejna ciekawa propozycja, którą zobaczymy w marcu na targach motoryzacyjnych w Genewie to Peugeot Rifter 4×4 Concept. Auto przewidziane specjalnie dla fanów wypraw. Powstało ono przy współpracy koncernu PSA z prywatnym przedsiębiorstwem Dangel z Alzacji.

Samochód ma sobie radzić w przeprawowych warunkach. To już trzecia generacja Peugeota Partnera, która otrzymała nazwę Rifter. Auto faktycznie jest uniwersalne i ma sporo ciekawych, praktycznych rozwiązań. Stworzono na razie tylko jeden egzemplarz, który będziemy mogli podziwiać na stoisku Peugeota w czasie Salonu Samochodowego w Genewie.

Ciekawostką jest, że samochód zbudowano na francuskiej platformie podłogowej EMP2, która nie jest przystosowana do napędu na cztery koła. Pomogła w tym już wyżej wspomniana firma Dangel, która specjalizuje się w budowie tego typu specjalnych pojazdów z napędem 4×4. Rifter został podwyższony o 80 mm względem standardowej wersji, dzięki czemu ma dzielnie sobie radzić w terenie.

Auto otrzymało wysokoprężną jednostkę BlueHDi dysponującą 130 KM i 300 Nm. Silnik współpracuje z manualną 6-biegową skrzynią biegów. Do wyboru mamy 3 tryby jazdy, które wpływają na rozdział momentu obrotowego na poszczególnie osie. Pierwszy tryb to ECO, który przekazuje całą moc na przednią oś. Drugi to 4WD, czyli analogicznie ciągną wszystkie cztery koła. Ostatni pełni funkcję reduktora i nazywa się R.LOCK. Przy niskiej prędkości blokuje on napęd na wszystkie 4 koła. Działania tego ostatniego jesteśmy ciekawi najbardziej. Myślę, że fani Off-Roadu szybko zweryfikują realne możliwości samochodu.

Tagi: Peugeot, Rifter 4×4 Concept, Off Road, premiera 2018, Genewa

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News