Perełki Alfy Romeo na Festival of Speed

Perełki Alfy Romeo na Festival of Speed

Perełki Alfy Romeo na Festival of Speed

Podaj dalej

W Goodwood w Anglii, zakończyła się 25. edycja Festival of Speed. Nie mogło zabraknąć na tej imprezie także akcentu Alfy Romeo. Producent ku uciesze zwiedzających przywiózł historyczne samochody ze swojej kolekcji.

Alfa Romeo zaprezentowała na Festival of Speed swoje motoryzacyjne perełki z przeszłości, na co dzień eksponowane w Muzeum Alfy Romeo w Arese: Alfę Romeo 1750 GT Am z 1970 roku oraz 1900 Sport Spider z 1954 roku.

Przy okazji tego prestiżowego wydarzenia, w Wielkiej Brytanii miał miejsce debiut Alfy Romeo Stelvio Quadrifoglio w wersji z kierownicą z prawej strony, a u jej boku publiczność mogła zobaczyć serie specjalne: Nürburgring Edition Giulia Quadrifoglio NRING oraz Stelvio Quadrifoglio NRING.

Są to dwa wyjątkowe modele w pełnej specyfikacji wyprodukowane w limitowanej edycji, dostępne w regionie EMEA w zaledwie 108 egzemplarzach każdy z nich, co nawiązuje do 108-lecia, które marka świętowała 24 czerwca br. i upamiętnia rekordy ustanowione przez te dwa samochody na słynnym niemieckim torze.

W tym sezonie nastąpił również powrót Alfy Romeo na tor Formuły 1, a w Goodwood pokazany został showcar zespołu Alfa Romeo Sauber F1 biorący udział w Mistrzostwach Świata FIA z Marcusem Ericssonem i Charles’em Leclerciem za kierownicą.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News