Pędził swoim BMW - stracił prawi jazdy na 2 lata i otrzymał 2500 zł mandatu

Pędził swoim BMW - stracił prawi jazdy na 2 lata i otrzymał 2500 zł mandatu

bmw_szczecinek

Podaj dalej

Przykładem nieodpowiedzialnego zachowaniem na drodze jakie zarejestrowali w trakcie prowadzonych działań policjanci była brawurowa jazda młodego kierowcy osobowego bmw. 23-latek, który prawo jazdy posiadał zaledwie od 3 lat za popełnione wykroczenia stracił uprawnienia oraz został ukarany wysoką grzywną.

Pościg za BMW ze Szczecinka. Materiał KPP Złotówhttps://szczecinek.com/artykul/jechal-swoim-bmw-153/649050

Gepostet von Temat Szczecinecki am Mittwoch, 8. Mai 2019

30 kwietnia br. policjanci złotowskiej drogówki zarejestrowali nieodpowiedzialne i bezmyślne zachowanie kierowcy pojazdu marki BMW, które mogło zakończyć się tragicznie. Zdarzenie miało miejsce kilkanaście minut po godzinie 19.00 na drodze krajowej nr 11 pomiędzy Okonkiem a miejscowością Podgaje. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego, w czasie patrolu nieoznakowanym radiowozem, zauważyli osobowe BMW, którego kierujący podejmując manewr wyprzedzania zmusił do gwałtownego hamowania kierowcę jadącego z przeciwnego kierunku. Gdyby nie szybka reakcja kierowcy jadącego z miejscowości Jastrowie manewr wyprzedzania osobowego bmw zakończyłby się zderzeniem czołowym. Funkcjonariusze ruszyli za nieodpowiedzialnym kierowcą, aby zatrzymać go do kontroli. Ten jednak przyspieszył. Policjanci, jadąc za pojazdem, zarejestrowali kolejne wykroczenia popełniane przez kierowcę osobowego bmw – min. nie stosowanie się do znaku poziomego „linia podwójna ciągła” i linia jednostronnie nieprzekraczalna, znaku pionowego zakaz wyprzedzania.

Mundurowi wykonali także pomiar prędkości samochodu osobowego w terenie niezabudowanym. BMW pędziło drogą krajową z prędkością 153 km/h.

Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 23-letni mieszkaniec Szczecinka. Spotkanie z mundurowymi nie zakończyło się dla niego pomyślnie. Za tak rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy. 23-latek został już przesłuchany i dobrowolnie poddał się karze grzywny 2500 złotych oraz środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 24 miesięcy

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News