Pechowe zakończenie Rzepeckich

Pechowe zakończenie Rzepeckich

Podaj dalej

Wicemistrz Skoda Octavia Cup, Tomas Pekar, wygrał ostatni wyścig tegorocznego sezonu. Na zakończenie rywalizacji Czech pokonał Augusta Macbetha oraz swojego rodaka Michaela Vorbę. Dzisiejszego wyścigu nie ukończyli bracia Adam i Tomek Rzepeccy, jak również mistrz pucharu Skody Octavii – Węgier Gabor Tim.

interiateam_brno2016_r2_01

Mimo, że kwestia mistrzowskiego tytułu w serii Skoda Octavia Cup rozstrzygnęła się już wczoraj, dzisiejszy wyścig dostarczył chyba największej porcji emocji w całym tegorocznym sezonie.

W zamieszaniu po starcie najbardziej ucierpiał samochód Tomka Rzepeckiego. Kierowca ekipy Interia Team został uderzony przed Gabora Tima i po „efektownym” dachowaniu zatrzymał się na poboczu pierwszego zakrętu. Po tym zdarzeniu auto nie wyglądało najlepiej, ale najważniejszą informacją było zdrowie polskiego zawodnika. Na szczęście skończyło się tylko pogiętymi blachami.

interiateam_brno2016_r2_03

Wszystko zaczęło się od Sebastiana Steibla, który postawił auto w poprzek toru – opowiadał przebieg zdarzenia Tomek Rzepecki. – Gabor Tim chciał uniknąć uderzenia w auto Steibla, odbił mocno w lewo i uderzył w prawe przednie koło mojej Skody. Od tego momentu wszystko zaczęło się dziać bardzo szybko, a ja zakończyłem wyścig na poboczu, zaliczając klasyczne dachowanie. Ja mam tylko kilka zadrapań, auto jest nieco zdemolowane, ale całe zdarzenie zakończyło się szczęśliwie.

Kilkaset metrów dalej z wyścigu odpadł również Adam Rzepecki. Starszy z braci mocno opóźnił hamowanie przed lewym zakrętem, co niestety skończyło się w żwirowej strefie, bez szans na kontynuację rywalizacji.

interiateam_brno2016_r2_06

Pierwszy sezon Skoda Octavia Cup może nie zakończył się spektakularnym wynikiem, ale i tak możemy uznać go za bardzo udany – mówił po zawodach Adam Rzepecki. – Zebraliśmy dużo wiadomości, mamy wiele cennych danych i wiem, że to zaprocentuje w przyszłym roku.

Mistrzem Skoda Octavia Cup 2016 został Węgier Gabor Tim. Na drugim miejscu sklasyfikowano Czecha Tomasa Pekara, a na najniższym stopniu podium stanął Michael Vorba (Czechy). Adam Rzepecki zakończył sezon na piątym miejscu, Tomek na 9.

interiateam_brno2016_r2_08

Końcowa klasyfikacja Skoda Octavia Cup 2016

1. Gabor Tim (H) 199 pkt.
2. Tomas Pekar (CZ) 193 pkt.
3. Michael Vorba (CZ) 157 pkt.
4. August Macbeth (USA) 117 pkt.
5. Adam Rzepecki (PL) 86 pkt.
6. Sebastien Steibel (D) 69 pkt.

interiateam_brno2016_r2_04

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News