Paul di Resta pokonuje kierowców Audi

Paul di Resta pokonuje kierowców Audi

Podaj dalej

Paul di Resta świetnie wykorzystał strategię późniejszego pit stopu i dzięki pojawieniu się na torze samochodu bezpieczeństwa zwyciężył w sobotnim wyścigu DTM na torze Hungaroring.

Początkowo wydawało się, że Audi będzie kontynuowało swoją dominację z kwalifikacji, jako że startujący z pole position Rene Rast obronił swoje prowadzenie przed Mattiasem Ekstromem i Jamie Greenem.

Prowadzenie Audi zaczynało się rozpływać gdy Paul di Resta oraz kierowcy BMW – Bruno Spengler i Timo Glock zjechali do boksów w przeciągu pierwszych sześciu okrążeń.

Tuż po ich zmianie opon Maxime Martin zatrzymał się na torze po uszkodzeniu przodu swojego samochodu, a wyjazd samochodu bezpieczeństwa oznaczał zamknięcie alei serwisowej.

To pozwoliło di Reście, Spenglerowi i Glockowi nadrobić czas stracony podczas pit stopów, a reszta stawki musiała zjechać do swoich mechaników już podczas trwania wyścigu.

Prowadząca trójka jechała bardzo blisko siebie, a Paul di Resta zatrzymał ścigających go Glocka i Spenglera, sięgając po zwycięstwo.

Tuż za podium finiszował Mike Rockenfeller, rozpoczynając serię kierowców Audi, którzy zapełnili wszystkie miejsca od 4 do 7. Czołową dziesiątkę zamknęli Gary Paffett, Marco Wittmann oraz Edoardo Mortara.

Lider klasyfikacji generalnej sezonu, Lucas Auer, tym razem musiał zadowolić się 13. pozycją.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News