Patrol ITD przypadkowo trafił na zaklinowaną ciężarówkę pod wiaduktem w Sosnowcu

Patrol ITD przypadkowo trafił na zaklinowaną ciężarówkę pod wiaduktem w Sosnowcu

Wiadukt_30.09.2019_Nr1

Podaj dalej

Śląscy inspektorzy ITD przypadkowo trafili na zaklinowaną ciężarówkę. Kierowca przejeżdżał pod zbyt niskim wiaduktem wielokrotnie i liczył, że znów się uda. Tym razem jednak ciężarówka pod nim utknęła, a uwalniać musiała ją pomoc drogowa. Ponadto szofer zaliczył jeszcze jedną wtopę.

Dość niecodzienna sytuacja miała miejsce w poniedziałek (30 września) pod wiaduktem na ul. Zuzanny w Sosnowcu. Patrol śląskiej ITD akurat przejeżdżał do innego punktu kontrolnego. Inspektorzy wezwali na miejsce policję i pomoc drogową. Ciężarówka nie była w stanie sama wyjechać spod obiektu.

Nierozważnym kierującym był zarazem przedsiębiorca transportowy, do którego należał zespół pojazdów. Tłumaczył, że już nie raz udawało mu się przejechać pod wiaduktami ograniczającymi wysokość pojazdów do 3,3 metra. Tym razem zaklinował się pod obiektem.

Oprócz mandatu za popełnione wykroczenie i kosztów wyciągania naczepy szef firmy transportowej musi spodziewać się poważniejszych konsekwencji. Jechał bowiem z magnesem przyłożonym do impulsatora skrzyni biegów fałszującego zapisy tachografu. W trakcie rzeczywistej jazdy rejestrował rzekomy odpoczynek. Inspektorzy stwierdzili też kilka naruszeń norm czasu pracy w minionych dniach. Tachograf zainstalowany w ciężarówce od ponad miesiąca nie posiadał ważnej legalizacji.

Za wszystkie wykryte naruszenia transportowe przedsiębiorcy grozi 12 tysięcy złotych kary. ITD powiadomi organy ścigania o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z fałszowaniem wskazań czasu pracy i przejechanej drogi przez pojazd.

O mały włos od wypadku. TIR prawie staranował radiowóz

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News