Pasażerski dron oraz samochód w jednym

Pasażerski dron oraz samochód w jednym

Pasażerski dron oraz samochód w jednym

Podaj dalej

Audi, Italdesign i Airbus stworzyły niesamowity pojazd koncepcyjny, który łączy w sobie cechy samochodu oraz drona. Jest to bardzo ciekawa konstrukcja, która dotyczy naszej przyszłości.

Pop.Up Next, czyli w pełni elektryczny, automatyczny pojazd, umożliwiający poruszanie się zarówno w poziomie, jak i w pionie. W przyszłości, takie właśnie pojazdy szybko i sprawnie będą mogły transportować ludzi w miastach, zarówno po drogach, jak i w powietrzu, rozwiązując w ten sposób problem korków drogowych.

Model Next jest znacznie lżejszy niż jego poprzednik, a wnętrze pojazdu zostało przeprojektowane. Konstrukcja jest ultralekka. Dwuosobowa kabina pasażerska może zostać połączona albo z modułem samochodowym, albo z modułem latającym. Audi wspiera cały projekt, dostarczając wiedzy i doświadczenia w zakresie technologii akumulatorów oraz automatyzacji jazdy.

Dominującym elementem wnętrza jest 49-calowy ekran, a interakcja pomiędzy człowiekiem a maszyną odbywa się za pomocą rozpoznawania mowy, rysów twarzy, śledzenia ruchu gałek ocznych (eye-tracking) oraz funkcji dotykowych.

Tam, gdzie pracuje się nad koncepcjami mobilności w miastach i zróżnicowanych ludzkich potrzeb, potrzebna jest niczym nieograniczona kreatywność. Italdesign jest inkubatorem innowacyjnych rozwiązań technicznych i radykalnych rozwiązań prototypowych. Pop.Up Next to ambitna wizja trwałej zmiany życia w metropoliach przyszłości – powiedział dr Bernd Martens, członek zarządu AUDI AG ds. zakupów, a jednocześnie prezes spółki Italdesign.

Italdesign projektuje futurystyczne pojazdy koncepcyjne dla Audi i dla innych klientów z całego świata. Jörg Astalosch, dyrektor zarządzający Italdesign wyjaśnia: W przyszłości, reguły rządzące miejską mobilnością będą dyktowane przez wielu graczy. Jesteśmy bardzo dumni, że przy projekcie mającym przynieść rozwiązania dla mobilności przyszłości możemy współpracować z firmą Airbus, jednym z największych na naszym globie przedsiębiorstw przemysłu lotniczego.

Astalosch postrzega Pop.Up Next jako koncepcję uniwersalnego pojazdu dostępnego na życzenie, mogącego otworzyć przed mieszkańcami miast możliwość poruszania się w kilku płaszczyznach. Italdesign korzysta z sieci miast, uniwersytetów i różnych innych podmiotów, by lepiej przewidywać i projektować przyszłość mobilności w miastach.

Pierwsza wersja pojazdu Pop.Up miała swą premierę w Genewie, rok temu.

Tagi: Audi, Italdesign, Airbus, elektromobilność

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News