Parys znów na pole position

Parys znów na pole position

Podaj dalej

14045910_502295206630294_513638545376595028_n

Piotr Parys Junior, lider cyklu Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe, po raz kolejny sięgnął po pole position w klasyfikacji pucharu. 17-letni lublinianin do jutrzejszego wyścigu wystartuje tylko za Robertem Lukasem, który rywalizuje w klasie Gość.

Tuż przed rozpoczęciem kwalifikacji nad torem Slovakia Ring zebrały się ciemne chmury, z których spadł jednak przysłowiowy mały deszcz. Jeszcze zanim zawodnicy wyjechali ze swoich garaży chmury ustąpiły, a cała sesja odbyła się na suchej nawierzchni.

Przez pierwszy etap sesji kwalifikacyjnej na czele tabeli widniało nazwisko Piotra Parysa Juniora, jednak po wymianie opon ze świetnym czasem w postaci 2:04,723 na prowizoryczne pole position awansował Robert Lukas.

Na trzecim miejscu (drugim w pucharze) zakwalifikował się Marcin Jaros, a jego przewaga nad zawodnikiem znanym z Porsche Supercup – Patrickiem Eisemannem – wyniosła 0,150 sekundy. Ze świetnym piątym czasem zakwalifikował się Zeljko Drmic, także startujący w klasie Gość.

Trzecie miejsce w klasyfikacji pucharu przypadło tym samym Marcinowi Jedlińskiemu, który wyprzedził Chrisa Bauera, Mariusza Urbańskiego, Dominika Kotarbę-Majkutewicza i Dietmara Puchera.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News