Parys wyprzedza rywali

Parys wyprzedza rywali

Podaj dalej

Piotr Parys Junior po starcie z trzeciego pola wygrywa pierwszy wyścig na torze Lausitzring. Młody lublinianin tym samym umacnia swoje prowadzenie w klasyfikacji pucharu Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe.

13716171_1094793217244903_4299674954460942331_n

Po pierwszym okrążeniu prowadzenie w wyścigu utrzymał startujący z pole position Marcin Jaros. Piotr Parys szybko odrobił jednak straty i po dwóch okrążeniach siedział na zderzaku lidera. 17-latek odrabiał sekundy bardzo szybko, jednak powszechnie wiadomo, że dogonić rywala, a wyprzedzić, to zupełnie dwie inne rzeczy.

Udało mi się dogonić Marcina, jednak on bardzo mądrze się bronił, a ja nie chciałem popełnić głupiego błędu – komentował po wyścigu lider klasyfikacji Porsche Platinum GT3 CCCE. Ostatecznie po czterech okrążeniach Piotrek przeprowadził udany manewr i spokojnie podążał do mety po kolejne zwycięstwo.

Na najniższym stopniu podium uplasował się Piotr Wójcik, który wyprzedził o 3,5 sekundy Marcina Jedlińskiego. Zawodnik OLIMP Motorsport miał problemy ze swoim Porsche 911 GT3 podczas startu, które bardzo mocno wpłynęły na dalszy przebieg rywalizacji.

Czołową piątkę zamknął Mariusz Urbański, wyprzedzając pierwszego w klasie S Roberta Kępkę. Na siódmym miejscu zameldował się Dominik Kotarba-Majkutewicz, a interesującą walkę o drugie miejsce w klasie S toczyli za nim Juliusz Syty i Stanisław Jedlińśki. Ostatecznie to pierwszy z nich mógł cieszyć się z drugiego miejsca na podium.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News