Parys wraca na tor

Parys wraca na tor

Podaj dalej

W ostatni weekend sierpnia Piotr Parys Junior powróci do rywalizacji w cyklu Volkswagen Golf Cup po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej. Najmłodszy w stawce zawodnik z Lublina ma za sobą świetny weekend na torze Lausitzring, na którym po raz pierwszy w pucharze udało mu się stanąć na podium.

fot. VW Golf Cup
fot. VW Golf Cup

Debiutujący za kierownicą Golfa GTI 16-latek będzie chciał podczas zbliżającej się rundy udowodnić, że może walczyć o najwyższe lokaty.

Tor Sachsenring został wybudowany w roku 1996, jednak jego historia w sportach motorowych sięga jeszcze 1927 roku, kiedy pętla składała się z dróg publicznych okalających wioski niedaleko Chemnitz. Aż do 1990 roku na torze widzowie mogli podziwiać głównie wyścigi motocyklowe, jednak na początku lat 90’ stwierdzono, iż jazda po publicznych drogach jest zbyt niebezpieczna. W 1996 roku na torze Sachsenring w jego obecnym kształcie odbył się pierwszy wyścig, a obiekt na stałe wpisał się do kalendarza takich serii jak Moto GP, DTM oraz Mistrzostwa Świata FIA GT.

Piotr, podobnie jak większość stawki 24. kierowców, nie jeździł jeszcze na torze Sachsenring w swojej sportowej karierze. To oznacza, że piątkowe treningi będą dla niego niesamowicie cenne – dwie półgodzinne sesje Junior będzie musiał wykorzystać do znalezienia idealnej linii jazdy i odpowiedniego rytmu, gdyż tor Sachsenring stawia przed zawodnikami spore wyzwania. Piotrek będzie chciał w ten weekend podtrzymać świetną passę i formę, jaką zaprezentował kibicom na torze Lausitzring na początku lipca, kiedy po wspaniałej walce stanął na podium Volkswagen Golf Cup po raz pierwszy, na stałe włączając się do walki ze ścisłą czołówką pucharu.

Pucharowe Golfy rozpoczną wyścigowy weekend na Sachsenringu w piątek 28 sierpnia o godzinie 18:20 – wówczas zaplanowano pierwszą sesję treningową. Druga z nich przewidziana jest na godz. 09:35 rano następnego dnia.

W sobotę odbędzie się również sesja kwalifikacyjna zaplanowana na godzinę 18:00. Do właściwej rywalizacji Piotr stanie w niedzielę i będzie musiał zmierzyć się z dwoma wyścigami jednego dnia. Pierwszy z nich zaplanowany jest na 30 sierpnia o godzinie 12:00, podczas gdy kończący rywalizację drugi wyścig rozpocznie się tego samego dnia o 17:10.

Piotr Parys Jestem bardzo pozytywnie nastawiony przed czwartą rundą Volkswagen Golf Cup i już nie mogę doczekać się wskoczenia za kierownicę mojego Golfa GTI. Kończymy okres wakacyjny, jednak przez ostatnie dwa miesiące bynajmniej nie zaprzestałem treningów. Skupiłem się na przygotowaniu fizycznym i kondycyjnym, spędziłem dużo czasu na siłowni. Oglądałem również dużo onboardów i nagrań z toru Sachsenring, gdyż będzie to dla mnie zupełnie nowy obiekt. Czuję się dobrze przygotowany i mogę zapewnić, że dam z siebie wszystko.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News