Parys przed rundą w Brnie

Parys przed rundą w Brnie

Podaj dalej

Trzy tygodnie po zakończeniu rywalizacji na torze Sachsenring, Piotr Parys Junior powróci do akcji w cyklu Volkswagen Golf Cup.

fot. VW Golf Cup
fot. VW Golf Cup

Najmłodszy w stawce zawodnik z Lublina ma za sobą słodko-gorzki występ na torze w Saksonii, a podczas nadchodzącego weekendu na czeskim torze Automotodrom Brno będzie chciał odrobić stracone ostatnio punkty. 16-latek za kierownicą Golfa GTI spróbuje powalczyć o miano najszybszego Polaka i debiutanta w stawce.

Tor Automotodrom Brno został wybudowany w 1987 roku, jednak jego historia w sportach motorowych sięga jeszcze 1904 roku! Ponad 100 lat temu w okolicach dzisiejszego obiektu, znanego także pod nazwą Masaryk Okruh, przebiegała trasa wyścigu z Wrocławia do Wiednia. Niecałe 30 lat później na torze odbył się pierwszy oficjalny wyścig, a drogi okalające miasto stanowiły 29-kilometrową pętlę, przypominając nieco dzisiejszą Nordschleife. Tor przyjął swój obecny kształ w 1987 roku i od tego czasu regularnie goszczą tam zawodnicy czołowych europejskich i światowych serii wyścigowych.

Piotr, podobnie jak większość stawki 25. kierowców może poszczycić się bardzo dobrą znajomością toru w Brnie. Z tego powodu młody zawodnik z Lublina będzie mógł skupić się podczas dodatkowych piątkowych testów oraz sobotnich treningów na odpowiednim ustawieniu ciśnienia w oponach i znalezieniu idealnych punktów korzystania z systemu Push – to – Pass. Głównym celem Piotrka na ten weekend będzie odrobienie straconych na Sachsenringu punktów oraz walka w klasyfikacji generalnej – sezon 2015 Volkswagen Golf Cup wkorczył w decydującą fazę, a Piotrek ma jeszcze realne szanse nie tylko na zostanie najszybszym Polakiem w stawce, ale także najlepszym wśród wszystkich debiutantów!

Pucharowe Golfy rozpoczną wyścigowy weekend na torze w Brnie w sobotę 19 września o godzinie 09:00 – wówczas zaplanowano pierwszą sesję treningową. Druga z nich przewidziana jest na godz. 12:50 tego samego dnia. Nie będzie to jednak koniec jazd zaplanowanych na ten dzień – zwieńczeniem sobotniej akcji będzie sesja kwalifikacyjna zaplanowana na godzinę 15:50.

Do właściwej rywalizacji koło w koło Piotr stanie w niedzielę i będzie musiał zmierzyć się z dwoma wyścigami jednego dnia. Pierwszy z nich zaplanowany jest na 20 września o godzinie 10:30, podczas gdy kończący rywalizację drugi wyścig rozpocznie się tego samego dnia o 15:10.

Piotr Parys Dość pechowa runda na torze Sachsenring tylko zwiększyła moją motywację i w trakcie przerwy prowadziłem swoje treningi ze zdwojoną siłą. Podobnie jak reszta zawodników, tor Brno znam bardzo dobrze, więc przed kwalifikacjami nie będę musiał tracić czasu na naukę układu toru. Celem na ten weekend będzie oczywiście dalsze zbieranie doświadczenia, mam również nadzieję, że moje tempo będzie wystarczające aby powalczyć o awans w klasyfikacji generalnej. W piątek zaplanowano dwie dodatkowe sesje testowe, tak więc podczas tej rundy będziemy mieli jeszcze więcej jeżdżenia niż zwykle, co oczywiście cieszy. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony przed tą rundą i już nie mogę doczekać się wskoczenia za kierownicę mojego Golfa GTI!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News