Parys dominuje na Pannonia-Ring

Parys dominuje na Pannonia-Ring

Podaj dalej

Piotr Parys Junior do tej pory całkowicie zdominował rywalizację w czwartej rundzie cyklu Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe, uzyskując najlepsze czasy w piątkowym treningu, sobotnich kwalifikacjach, a także pierwszym wyścigu, w którym 17-letni zawodnik dojechał do mety z przewagą niemal 20 sekund nad rywalami.

Tor Pannonia-Ring jest dobrze znany większości kierowców pucharu, jednak Piotrek ściga się na nim dopiero po raz pierwszy. – Tor nie należy do moich ulubionych, wolę bardziej techniczne obiekty, ale muszę być szybki również na takich obiektach – opowiadał debiutujący w pucharze Piotrek.

DSC_0866

W sobotnim wyścigu byliśmy świadkami pięknej walki o miejsca za Parysem. O drugie miejsce rywalizowali Marcinowie – Jaros i Jedliński. Przez większą część wyścigu reprezentant zespołu OLIMP Motorsport siedział na zderzaku Jarosa, jednak ostatecznie to on dojechał za Parysem.

Ciekawa walka toczyła się również w środku stawki, a bardzo blisko siebie jechali Robert Lukas, Mariusz Urbański i Robert Kępka, który ostatecznie ukończył wyścig na wysokim 5. miejscu w klasyfikacji pucharu.

Do rywalizacji zawodnicy wracają dziś o 10:30 podczas drugiego wyścigu, który będzie stanowił zwieńczenie weekendu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News