Paliwo znów podrożeje?! Nowa opłata...

Paliwo znów podrożeje?! Nowa opłata...

Paliwo znów podrożeje?! Nowa opłata…

Podaj dalej

Rząd znów planuje sięgnąć do kieszeni kierowców. Projekt ustawy o biopaliwach zakłada wprowadzenie opłaty emisyjnej wysokości 80 zł od 1000 litrów benzyny i oleju napędowego.

Najciekawsze jest to, że według Ministerstwa Energii koszty te nie będą przerzucone na kierowców. Doświadczenie jednak mówi nam zupełnie co innego. Teoretycznie koszty mają być rozłożone na podmioty zaangażowane w rozwój i wprowadzenie alternatywnych, czystych technologii w transporcie. Takie słowa możemy przeczytać w komunikacie ME.

Ministerstwo Energii podkreśla, że dzięki FNT finansowane będą projekty wymienione m.in. w Planie Rozwoju Elektromobilności w Polsce, Krajowych Ramach Polityki Rozwoju Infrastruktury Paliw Alternatywnych oraz ustawie o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Wsparcie w ramach funduszu otrzymają zarówno inicjatywy związane z rozwojem elektromobilności, czyli pojazdy napędzane energią elektryczną , jak i transportem opartym na paliwach alternatywnych m.in. CNG i LNG.

Zakres projektów, które mogą otrzymać dofinansowanie jest bardzo szeroki. Wspierani mogą być m.in. producenci środków transportu, samorządy inwestujące w czysty transport publiczny, wytwórcy biokomponentów, jak i podmioty chcące zakupić nowe pojazdy – podkreśliło ministerstwo. Fundusz ma też wesprzeć promocję i edukację w zakresie wykorzystania paliw alternatywnych w transporcie.

Tagi: paliwo, opłaty, przepisy 2018, elektromobilność

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News