Paliwo na stacjach z nowymi oznaczeniami! Już nie będzie ON i PB

Paliwo na stacjach z nowymi oznaczeniami! Już nie będzie ON i PB

Podaj dalej

Paliwo na stacjach czeka rewolucja, a dokładnie rewolucja czeka w ich oznaczeniach. Ministerstwo Klimatu przygotowało rozporządzenie wedle którego ze wszystkich stacji w Polsce zniknie oznakowanie ON i PB. Pojawi się nowe, co może sprawić początkowo wielu osobom kłopoty.

Oznakowanie na pistoletach oraz dystrybutorach ma być zgodne z zasadami oznakowania stosowanymi w Unii Europejskiej. Warto jednak mieć na uwadze, że niektóre stacje już wprowadziły zmiany zgodnie z unijnymi dyrektywami. A te od października 2018 roku.

Paliwo z nowymi oznaczeniami na stacjach

Ujednolicenie przepisów w Unii Europejskiej to na pewno krok w dobrą stronę. Nauki nie będzie dużo, a zmiana na pewno będzie na plus. Zmiana najbardziej korzysta okaże się dla osób które sporo podrózują po Starym Kontynencie.

paliwo pb on
Zatankowanie złego paliwa to nie koniec świata

Kto miał okazję tankować w wielu krajach zagranicą doskonale wie, że sięgnięcie po prawidłowy pistolet z paliwem nie jest rzeczą prostą. Stąd też podjęto decyzję, że najwyższy czas aby ujednolicić oznakowanie paliw.

Znika PB i ON

Żeby zatankować Diesel, trzeba będzie sięgnąć po oznakowanie z kwadratem. Wewnątrz kwadratu będzie litera ”B” oraz podana liczba. Ta będzie oznaczała maksymalną zawartość biokomponentów w paliwie.

Jeżeli natomiast chodzi o benzynę, jej oznakowaniem będzie kółko w której znajdzie się litera „E”. Tutaj również obok znajdzie się liczba określająca maksymalną zawartość biokomponentów lub eterów.

Najprościej zatem zapamiętać, że od teraz paliwo będzie tankowało się następująco – olej napędowy jest w kwadracie, a benzyna w kółku. Na zmiany trzeba będzie jednak chwilę jeszcze poczekać, gdyż na razie są one na procesie opiniowania.

To nie Diesel niszczy środowisko, a progi zwalniające w miastach?!

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News