Pagani Huayra Dragon - najbardziej szalony, drogowy model włoskiej marki

Pagani Huayra Dragon - najbardziej szalony, drogowy model włoskiej marki

Podaj dalej

Kto nie chciałby znaleźć się w takiej elicie, niech pierwszy rzuci kamieniem. Pagani szykuje wyjątkowo, wyjątkowy model o nazwie Dragon na bazie Huayry, który zostanie dostarczony… do zaledwie najbardziej zdeterminowanych jego zakupem klientów. Zaledwie pięciu.

Smok ziejący ogniem

O możliwym debiucie specjalnej wersji modelu Pagani Huayra dowiedzieliśmy się kilka miesięcy temu. Teraz słowo ciałem się staje. Przy tej wyjątkowej edycji poza włoską manufakturą maczali palce dobrze znanego tunera TopCar Design, a pierwsze zdjęcia dostaliśmy od portalu GTspirit.

 

Być może pierwsze dane nie sugerują spektakularnego wrażenia, ale 750 KM z 6-litrowego V12 konstrukcji AMG i 1100 Nm, wpierane przez dwie turbosprężarki mimo wszystko wpływają na świadomość z jakim smokiem mamy do czynienia. Większość elementów karoserii została wykonana z włókien węglowych, a podwozie zostało wykonane również z ultra lekkich kompozytów.

Egzemplarz, który widnieje na zdjęciach wyróżnia się pomarańczowymi akcentami. Nie wiadomo czy to będzie znak rozpoznawczy wszystkich egzemplarzy, czy też klienci będą mogli wybrać swój ulubiony kolor lub zdecydować się na jeszcze inne warianty kolorystyczne.

fot. Pagani

Następca Huayry w drodze, jak zwykle

Nie jest żadną tajemnicą, że włoskie Pagani jest w fazie projektowania następcy znakomicie sprzedającego się w świecie bogatych, modelu Huayra. Już wieloktornie marka ze słonecznej Italii zapowiadała zakończenie produkcji ów modelu. Serie Roadster, BC Roadster a teraz Dragon miały być za każdym razem ostatnimi, ale nawet jeśli tak się nie stanie, to nie mamy nic przeciwko, żeby powstawały kolejne.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News