Paddon celuje w tytuł

Paddon celuje w tytuł

Podaj dalej

Hayden Paddon powiedział, że jego celem jest zdobycie tytułu Rajdowego Mistrza Świata w sezonie 2018. Nowozelandczyk coraz lepiej radzi sobie w WRC i ma za sobą już pierwsze zwycięstwo w karierze. Udało mu się to w tegorocznym Rajdzie Argentyny, gdzie na ostatnim oesie pokazał ogromną prędkość, pokonując Daniego Sordo i Sebastiena Ogier o ponad 11 sekund.

Niemal od początku swojej przygody z królewską klasą mistrzostw świata związany jest z Hyundaiem. Wcześniej, w 2013 roku wystartował w Rajdzie Hiszpanii w barwach M-Sportu. Władze obecnych wicemistrzów świata bardzo wierzą w swojego zawodnika. To właśnie Hayden jako pierwszy przedłużył umowę z koreańskim producentem, a stało się to jeszcze w zeszłym roku, gdy podpisał 3-letni kontrakt. W przyszłym sezonie na pewno jednym z jego partnerów będzie Dani Sordo, natomiast przyszłość Thierry Neuville’a jest jeszcze nieznana.

paddon-2_resize

– Moim celem jest mistrzostwo w 2018 roku. W następnym sezonie chcę zrobić kolejny krok do przodu. Jeśli uda nam się zdobyć tytuł, to uważam, że jeden raz nas nie zadowoli. Rajdy są moją pasją, zakładając kask czuję coś zupełnie innego. Chcę walczyć o kolejne zwycięstwa, ponieważ od Argentyny minęło już trochę czasu. W wolnych chwilach lubię grać w golfa czy jeździć na rowerze, ale trzeba być ostrożnym, bo złapanie kontuzji w takiej sytuacji jest bardzo łatwe – powiedział Paddon w rozmowie z stuff.co.nz.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News