Otwarto setną stację IONITY HPC-Park

Otwarto setną stację IONITY HPC-Park

ionity-brohltal-ost-charging-station-ladestation-tank-und-rast-02

Podaj dalej

Zaledwie kilka miesięcy przed światową premierą modelu Taycan, pierwszego całkowicie elektrycznego samochodu sportowego Porsche, do linii mety zbliża się także rozwój infrastruktury ultraszybkiego ładowania IONITY w Europie.

Spółka joint venture Porsche i Audi w ramach Grupy Volkswagen, a także firm BMW, Daimler i Ford, kilka dni temu otworzyła setną stację ładowania o wysokiej mocy (HPC – High Power Charging Point). Obiekt zlokalizowany w Rygge w Norwegii oferuje łącznie sześć punktów ładowania i korzysta z najnowocześniejszej techniki ładowania o mocy 350 kW oraz europejskiego standardu ładowania European Charging Standard Combined Charging System (CCS). Trwa przygotowanie do uruchomienia sześciu kolejnych, a w razie potrzeby przestrzeń pozwala na rozbudowę do 18 stacji HPC.

95% z 400 docelowych stacji zostało już objętych umowami

Obok setnej stacji (HPC) trwa budowa kolejnych 51 obiektów. W Niemczech obecnie działają 24 stacje z co najmniej czterema dostępnymi punktami ładowania, a w planach jest 11 kolejnych. W całej Europie do 2020 r. powstanie 400 stacji. Na około 95% planowanych stacji podpisano już umowy z właścicielami poszczególnych terenów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News