Otwarcie sezonu na Oschersleben

Otwarcie sezonu na Oschersleben

Podaj dalej

Już w najbliższy weekend rozpocznie się 12. sezon KIA LOTOS RACE. Jedyny polski cykl wyścigowy organizowany pod patronatem FIA zadebiutuje na niemieckim torze Oschersleben, położonym niedaleko Magdeburga.

Motorsport Arena Oschersleben, bo tak brzmi pełna nazwa obiektu, został otwarty w 1997 roku i od samego początku przyciągnął zainteresowanie największych serii wyścigowych takich jak DTM, WTCC, czy FIA GT. W najbliższy weekend, oprócz zawodników KIA LOTOS RACE, z trybun niemieckiego obiektu będzie można podziwiać zmagania rywali w ADAC GT Masters, czy TCR Germany.

Co ciekawe, Oschersleben był trzecim na stałe zbudowanym torem w Niemczech, a przed nim na mapach pojawiły się tylko Hockenheim i Nurburgring. Po 1997 roku pojawiły się także Lausitzring i Sachsenring, dopełniając pierwszą piątkę torów zbudowanych u naszych zachodnich sąsiadów.

Tor liczy 3,667 kilometra i należy do jednych z najbardziej płaskich w całym kalendarzu KIA LOTOS RACE. Różnica wysokości wynosi tu tylko 23 metry, jednak wyzwanie będzie stanowiła najbardziej techniczna sekcja, w której kierowcy mają do pokonania wąskie i szybkie partie.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News