Otwarcie komunikacji w F1

Otwarcie komunikacji w F1

Podaj dalej

Grupa Strategiczna na spotkaniu w Genewie zdecydowała o zniesieniu kontrowersyjnego zakazu transmisji radiowej w Formule 1 z natychmiastowym efektem.

ea62d167ff406824fd75cf9f7748879a

Decyzja została podjęta podczas czwartkowego spotkania Grupy Strategicznej, otrzymując wsparcie od prezydenta FIA Jeana Todta, szefa Formuły 1 Berniego Ecclestone’a i sześciu zespołów zainteresowanych – Ferrari, Mercedesa, Red Bulla, McLarena, Williamsa i Force India.

Ecclestone powiedział dla Autosportu: Zdecydowaliśmy się ponownie otworzyć komunikację radiową. Wszyscy będą mogli znów mówić to, co mają na myśli.

Zapytany o to, czy zniesienie zakazu obowiązuje już od trwającego właśnie Grand Prix Niemiec, Ecclestone odpowiedział: Tak.

Według nieoficjalnych doniesieć, restrykcje będą jednak obowiązywały podczas okrążenia formującego, a zawodnicy nie otrzymają informacji odnośnie startu, sprzęgła i mapowania silników przed wyścigiem.

Restrykcje zostały wprowadzone przez FIA przed rozpoczęciem sezonu, jednak po ostatnim wyścigu na Węgrzech pojawiły się wokół nich jeszcze większe kontrowersje: w samochodzie Jensona Buttona doszło do awarii układu hamulcowego, o czym poinformował go przed radio jego zespół McLaren. Brytyjczyk w efekcie otrzymał karę i przyznał, że ten przepis jest głupotą i żartem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News