Oto co zastaniesz na stoisku Audi podczas Poznań Motor Show

Oto co zastaniesz na stoisku Audi podczas Poznań Motor Show

Oto co zastaniesz na stoisku Audi podczas Poznań Motor Show

Podaj dalej

Na tegoroczną wystawę motoryzacyjną Poznań Motor Show 2018, Audi przygotowało dwie premiery. Na ekspozycji zobaczyć można po raz pierwszy w Polsce nowe Audi A6 oraz Audi Aicon.

Nowe Audi A6 swą światową premierę miało na tegorocznej wystawie motoryzacyjnej w Genewie. Niecałe dwa miesiące później cieszyć się możemy jego pierwszym polskim pokazem, który ma miejsce na stoisku Audi na Poznań Motor Show 2018.

Audi A6 charakteryzuje się ostrymi krawędziami i wyrazistymi liniami. Za jego koncepcję i całą linię zewnętrzną odpowiedzialny jest polski stylista Parys Cybulski, który jest gościem stoiska Audi. We wnętrzu konsekwentnie postawiono na cyfryzację, co jest przełomem w tym segmencie. Zawieszenie pojazdu to połączenie płynności i komfortu ze stabilnością i z sportowym charakterem.

Do wybory mamy cztery jednostki napędowe: jedna benzynowa TFSI i trzy wysokoprężne TDI. Standardowo wyposażono je w system mild-hybrid, co poprawia ich wydajność i daje ogromną wygodę.

Audi A6, to pod względem stylistyki samochód bardzo dopracowany. Wystarczy spojrzeć na jego linię, szerszy i bardziej agresywny grill w przodzie, czy koncepcję świateł w tyle auta. – mówi Michał Bowsza, dyrektor marki Audi. Cieszę się, że stylista tego modelu, Parys Cybulski, jest z nami podczas premiery i że ma możliwość opowiedzenia o tym samochodzie polskiej publiczności.

Drugim ważnym premierowym pokazem Audi, jest przedstawienie również po raz pierwszy w Polsce, koncepcyjnego modelu Audi Aicon. Ten w pełni elektryczny, autonomiczny samochód nie potrzebujący kierowcy, wskazuje jak wg. Audi wyglądać będzie przyszłość motoryzacji, zarówno pod względem technicznym, jak i stylistycznym. Ustawione w specjalnej przestrzeni na terenie ekspozycji Audi Aicon, to coupé z innowacyjną koncepcją otwierania drzwi i ustawienia foteli. Karoseria i wygląd zewnętrzny pojazdu są stylistycznym dziełem Bogusława Parucha, kolejnego polskiego projektanta pracującego w AUDI AG.

W latach poprzednich na naszym stoisku pokazywaliśmy właściwie tylko samochody, albo konkretne rozwiązania techniczne” – kontynuuje Michał Bowsza. W tym roku stawiamy na coś więcej. Na ukazanie koncepcji, rozwiązań, stylistyki, przez pryzmat osób, które je stworzyły. Stąd obecność Parysa Cybulskiego przy premierze nowego A6 i Bogusława Parucha podczas pokazu Audi Aicon. Jesteśmy dumni również z tego, że polska reprezentacja wśród czołowych stylistów motoryzacyjnych wciąż się powiększa.

Audi Aicon i napęd mild-hybrid Audi A6, są zapowiedziami strategii koncernu AUDI AG na najbliższe lata. Zgodnie z nią, do roku 2025 w ofercie czterech pierścieni pojawi się ponad 20 elektrycznych i zelektryfikowanych modeli, które stanowić będą jedną trzecią sprzedaży. Pierwszy z nowych modeli, Audi e-tron, swą premierę będzie miał w drugiej połowie tego roku.

Premierowe modele oraz inne, znane już samochody marki Audi oglądać można do 8 kwietnia na stoisku Audi zlokalizowanym w pawilonie 3A Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Tagi: Audi A6, Audi Aicon, premiera 2018, targi motoryzacyjne, Poznań Motor Show,

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News