Oto co przygotowała Toyota na Salon Samochodowy w Paryżu

Oto co przygotowała Toyota na Salon Samochodowy w Paryżu

Oto co przygotowała Toyota na Salon Samochodowy w Paryżu

Podaj dalej

Toyota zademonstruje na tegorocznych targach w Paryżu swoje zaangażowanie w rozwój nowych technologii oraz nowych form mobilności. Nie zabraknie także ciekawych premier i atrakcji ze świata motorsportu.

Branża motoryzacyjna znajduje się w trakcie epokowej transformacji. Toyota jest jednym z jej głównych uczestników, dlatego zmienia podstawowy profil swojej działalności z producenta samochodów na dostawcę innowacyjnych rozwiązań transportowych. Celem koncernu jest zapewnienie każdemu większej mobilności.

Proces ten znajdzie odzwierciedlenie w organizacji stoiska Toyoty podczas Salonu Samochodowego w Paryżu. Zostanie ono zorganizowane według innowacyjnej koncepcji i podzielone na trzy wyróżniające się strefy. Pierwsza – pod hasłem Start Your Impossible – będzie poświęcona nowym rozwiązaniom w dziedzinie mobilności oraz przyszłym innowacjom. Druga skupi się na zaangażowaniu Toyoty w sporty motorowe oraz na osiągnięciach zespołu Toyota Gazoo Racing. W trzeciej zostaną zaprezentowane nowe modele Toyoty, a szczególną uwagę skupią dwie kluczowe współczesne technologie firmy – samoładujący się napęd hybrydowy oraz architektura TNGA (Toyota New Global Architecture).

Innowacyjne podejście do konferencji prasowej

e względu na zmiany zachodzące w świecie mediów, tradycyjna konferencja prasowa na otwarcie stoiska zostanie zastąpiona przez nowy cyfrowy format, który może zostać wyświetlony w każdej chwili – zarówno na stoisku, jak i w internecie.

Cyfrowa konferencja prasowa rozpocznie się od krótkiego wprowadzenia dr. Johana Van Zyla, prezydenta i CEO Toyota Motor Europe. Po nim zostanie udostępniony interaktywny system zawierający moduły poświęcone każdemu samochodowi pokazanemu na stoisku oraz innym kluczowym zagadnieniom.

Celem tego rozwiązania jest zapewnienie przedstawicielom mediów większej elastyczności, aby mogli zapoznać się z konferencją prasową Toyoty w najbardziej wygodny dla siebie sposób – zarówno na targach, jak i wirtualnie z dowolnego miejsca na świecie. Materiały te będą dostępne pod adresem parisms.toyota-europe.com oraz na kanale YouTube Toyota Motor Europe.

Kluczowe technologie i nowe modele

Przez ponad 20 lat Toyota opracowała, udoskonaliła i rozpowszechniła swoją technologię samoładujących się hybryd. Dziś firma oferuje 34 modele hybrydowe, które dostępne są w ponad 90 krajach na świecie. Ich roczna sprzedaż sięga 1,5 miliona aut. Łącznie na drogi wyjechało ponad 12 milionów hybryd tego producenta. W tym roku na targach w Paryżu Toyota zaprezentuje wyłącznie modele z tym napędem. Od miejskiego Yarisa, przez nowe generacje Corolli i RAV4 po nową Camry.

Corolla Touring Sports

Targi w Paryżu będą miejscem premiery nowej Corolli Touring Sports, obok której zostanie pokazana na Salonie Motoryzacyjnym w Genewie Corolla Hatchback. Dzięki platformie TNGA-C nowa Corolla wyróżnia się budzącym emocje designem, pewnym prowadzeniem i wysokim poziomem bezpieczeństwa. Nowy model oferuje wybór dwóch samoładujących się napędów hybrydowych opracowanych w technologii TNGA – z silnikiem benzynowym 1,8 l oraz z nowym silnikiem 2,0 l.

RAV4 i Camry na wspólnej platformie

Toyota RAV4 nowej generacji będzie miała na targach w Paryżu swoją europejską premierę. Nowego SUV-a charakteryzuje mocny, surowy design, nowa platforma TNGA-K oraz nowy napęd hybrydowy TNGA z silnikiem 2,5 l.

Toyota Camry powraca do Europy po 14 latach nieobecności na tym rynku. Nowy model także został zbudowany na platformie TNGA-K oraz wyposażony w układ hybrydowy z silnikiem 2,5 l. Auto ma za zadanie wzmocnić pozycję Toyoty na europejskim rynku prestiżowych sedanów.

Yaris Style Y20 na dwudziestolecie modelu

20 lat temu Salon Samochodowy w Paryżu był miejscem światowej premiery miejskiej Toyoty Yaris – jednego z najważniejszych modeli marki w Europie. Dla upamiętnienia tej rocznicy na paryskich targach zadebiutuje specjalna edycja Yaris Style Y20, pokryta tym samym lakierem Golden Yellow, która zdobiła oryginalnego Yarisa debiutującego w tym miejscu w 1998 roku. Nowy, jubileuszowy Yaris połączy złoty kolor nadwozia z grafitowym dachem oraz dekoracyjnymi akcentami w tym kolorze. Obok niego stanie specjalna edycja Yarisa – wersja GR Sport, która nawiązuje do sukcesów zespołu TOYOTA GAZOO Racing w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Sukcesy TOYOTA GAZOO Racing

W strefie poświęconej osiągnięciom zespołu TOYOTA GAZOO Racing zostanie zaprezentowana Toyota TS050 Hybrid – prototyp LMP1, który wygrał tegoroczny wyścig Le Mans 24h. Fani Toyoty będą mieli okazję zobaczyć z bliska także słynny puchar zdobyty w przez Fernando Alonso, Sébastiena Buemiego i Kazuki’ego Nakajimę w tym legendarnym wyścigu.

Toyota zaprasza na swoje stoisko podczas Salonu Samochodowego w Paryżu do hali 4 w dniach od 4 do 14 października.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News