Oszczędna Kia Niro

Oszczędna Kia Niro

Podaj dalej

Podczas salonu samochodowego, który odbywa się w Paryżu zaprezentowano Kię Niro. Jest to kolejny warty zainteresowania crossover, oferujący do tego bardzo niski poziom spalania. Wynoszący zaledwie 3,8 litra na 100 kilometrów jazdy.

Niro to praktyczny i pojemny pojazd o niskim zużyciu paliwa. Skonstruowany jest od samego początku jako pojazd hybrydowy. Auto to, ma się wyróżniać niskim poziomem emisji spalin oraz imponującą oszczędnością paliwa. Spory rozstaw osi, wynoszący 2700 mm oraz krótkie zwisy z przodu i z tyłu o długości odpowiednio 870 mm i 785 mm powodują, że wnętrze Niro jest przestronne jak na samochód, który ma 4335 mm długości. Przy takim nadwoziu oraz przy szerokości 1800 mm i wysokości 1535 mm Kia idealnie wypełnia lukę między modelami Sportage, a Cee’d.

niro-2_resize

Pojazd został zbudowany na bazie istniejących płyt podłogowych marki, które poddano odpowiednim modyfikacjom pod względem zastosowania napędu hybrydowego. Benzynowy silnik Kappa 1.6 GDI osiąga moc 105 koni mechanicznych oraz moment obrotowy 147 Nm i współpracuje z jednostką elektryczną o mocy 32 kW zasilaną baterią akumulatorów jonowo-litowych o pojemności 1,56 kWh. Łączna moc 141 KM tego napędu przenoszona jest na koła przednie samochodu przez sześciostopniową skrzynię biegów.

Na polskim rynku samochód można kupić w cenie rozpoczynającej się od 86 900 zł.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News