Ostberg na podium

Ostberg na podium

Podaj dalej

Fabian Kreim zwyciężył w Rajdzie Niedersachsen i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Niemiec. Kierowca Skody Fabii R5 pokonał Madsa Ostberga startującego Fiestą o 34,5 sekundy, podium uzupełnił Christian Reidemann jadący Peugeotem 208 T16, który stracił 52,8 sekundy.

Dla Ostberga był to treningowy start, podczas którego miał szlifować technikę jazdy na asfaltowej nawierzchni. Pokazywał dobre tempo i był sporym wyzwaniem dla lokalnych kierowców, którzy dobrze znają ten rajd. W trakcie całej imprezy do przejechania było 13 odcinków specjalnych o łącznej długości 126,33 kilometra. Strata wynosząca 34,5 sekundy oznacza, że Mads tracił do zwycięzcy średnio 0,27 sekundy na kilometrze. Ponadto udało mu się wygrać dwa oesy.

mads

Wicemistrz Niemiec z 2015 roku był najszybszy na pozostałych jedenastu próbach i pewnie triumfował w Niedersachsen. Dzięki zwycięstwu w przedostatniej rundzie mistrzostw bardzo przybliżył się do tytułu. Zwiększył swoją przewagę nad Reidemannem do 21 punktów, a do końca sezonu pozostają jeszcze dwa rajdy. Do klasyfikacji zaliczają się cztery najlepsze wyniki z pierwszej części sezonu, podobnie ma się sytuacja w drugiej połowie rozgrywek.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News