Ostatnie śrubki dokręcone

Ostatnie śrubki dokręcone

Podaj dalej

Po półrocznej przerwie na trasy odcinków specjalnych wracają załogi ścigające się w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Lista zgłoszeń rozpoczynającej się w najbliższą sobotę pierwszej rundy RSMP – 43. Rajdu Świdnickiego – Krause liczy 83 pozycje, z czego znacznie ponad połowę w samochodach napędzanych na jedną oś. Tytułu mistrzowskiego w tej kategorii broni Jan Chmielewski, który wraz z pilotem Jackiem Nowaczewskim rozpocznie na dolnośląskich oesach walkę o trzeci z rzędu tytuł czempiona 2WD.

fot. AF
fot. AF

– Mimo, iż przerwa między sezonami wydawać się może długa, był to jednak wyjątkowo pracowity okres. Plany, rozmowy ze sponsorami, projekty oklejenia i oklejenie rajdówki mamy już jednak za sobą, dokręciliśmy ostatnie śrubki i myślami jesteśmy już na starcie pierwszego odcinka specjalnego. W tym miejscu chciałbym z przyjemnością oficjalnie powitać naszych nowych partnerów. Do moich wieloletnich sponsorów WESEM i NEO, dołączyły firmy Caffaro, Fuchs Oil, a także ZF oraz Sachs. Na sezon 2015 pozostajemy w Citroenie DS3-R3T, ale dzięki planom naszych partnerów w przyszłość patrzę optymistycznie, ponieważ mamy jasne cele. Lista startowa Rajdu Świdnickiego napawa optymizmem – na starcie pojawi się wiele dobrych załóg, a konkurencja nie tylko w 2WD, ale także w klasie 3 jest mocna i doświadczona. To tym bardziej wywołuje we mnie chęć ostrej rywalizacji, bowiem stary „Elmot”, to jeden z moich ulubionych rajdów – zapowiada Jan Chmielewski.

Jacek Nowaczewski dodał: – Po długiej zimowej przerwie, przeplatanej startem w Rajdzie Barbórka i krótkiej rozgrzewce podczas wielickiego Memoriału przyszedł czas na prawdziwe ściganie i walkę o tytuły. W 43. Rajdzie Świdnickim wspólnie z Jankiem wystartujemy dobrze znanym przednionapędowym Citroenem DS3-R3T. Klasyczne odcinki, mocna konkurencja w klasie 3 jak i bardzo liczna frekwencja w 2WD gwarantuje emocje na najwyższym poziomie. Wszystko mamy dopięte na ostatni guzik, odliczamy więc godziny do startu pierwszej rundy RSMP. Wszystkich rajdowych kibiców zapraszamy do skorzystania z wiosennej aury i kibicowania.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News