Orlen Baja Poland: Krzysztof Hołowczyc zmierza po zwycięstwo

Orlen Baja Poland: Krzysztof Hołowczyc zmierza po zwycięstwo

16 interakcji
holowczyc baja

Podaj dalej

Dwie polskie załogi podzieliły się oesowymi zwycięstwami o poranku ostatniego dla Orlen Baja Poland. SS4 Krzekowo wygrała załoga Hołowczyc/Kurzeja z czasem o 23 sekundy lepszym od Jakuba Przygońskiego, wicelidera rajdu klasyfikacji generalnej.

Po pierwszej pętli niedzielnej rywalizacji w okolicach Szczecina Krzysztof Hołowczyc utrzymuje prowadzenie nad Jakubem Przygońskim. Przewaga popularnego ”Hołka” wynosi obecnie 6 minut i 40 sekund. Jeżeli nie wydarzy się nic niespodziewanego ”Hołek” przypieczętuje zwycięstwo w tegorocznym Baja Poland.

Na trzecim miejscu znajdują się aktualni wiceliderzy całego cyklu Vladimir Vasiyew z pilotem Zhiltsowem. Ukończenie rywalizacji na trzecim miejscu wydaje się dla tej załogi niemal pewne, gdyż do drugiego Przygońskiego tracą aż 19 minut. Z kolei załoga za nimi traci do nich ponad 5 minut.

TOP 5 generalki aktualnie zamykają Michał i Julita Małuszyńscy, jadący Mini John Cooper Works.

Z rywalizacji wycofała się załoga NAC Rally Team. – Od samego początku sobotniego etapu czułem, że to nie mój dzień. Mimo to walczyliśmy, ale nic nie szło, tak jak powinno. W końcu nasze auto samo dało nam wyraźny znak, że nie chce jechać dalej, więc postanowiliśmy go posłuchać – mówi Paweł Molgo, który by nie ryzykować poważniejszego uszkodzenia rajdówki, wycofał się z rajdu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News