Opinia Łukasza Habaja

Opinia Łukasza Habaja

20 interakcji

Podaj dalej

Po raz kolejny spotykamy się w Katowicach z Łukaszem Habajem i tym razem pokonujemy kilka okrążeń na oponach Michelin CrossClimate na zupełnie suchej nawierzchni.

fot. redakcja
fot. redakcja

Zawodnik eSKY.pl Rally Team potwierdza nasze spostrzeżenia, że opona idealnie przystosowuje się do panujących warunków. Gdy w centrum śląskiej aglomeracji zaczęło się nieco korkować, wjechaliśmy na autostradę i tam opona również spisuje się na medal.

Jest cicha, komfortowa, i można pokusić się o stwierdzenie, że w lecie niczym nie różni się od opon letnich, a w zimie od zimowych. Z tą jednak różnicą, że te dwie pory roku w ostatnich latach nieco się zacierają.

Dziś mieliśmy kolejny dzień z oponą CrossClimate, która znów pozytywnie mnie zaskoczyła – rozpoczął rajdowy mistrz Polski. – Od ostatnich testów przeprowadzonych na mokrej i zimnej nawierzchni warunki atmosferyczne uległy sporej zmianie, a Micheliny jak pracowały, tak pracują dalej. W warunkach miejskich różnica między francuskimi oponami, a ich letnimi odpowiednikami jest właściwie niezauważalna. Jest to o tyle zaskakujące, że nigdy wcześniej nie miałem styczności z oponą spisującą się tak dobrze w różnych warunkach atmosferycznych, dlatego należy się jej szczególna uwaga. W dzisiejszych czasach, gdzie czas to pieniądz, a prognozy pogody szaleją, warto rozważyć takie rozwiązanie, które pozwoli nie tylko zredukować koszty obsługi naszego auta, ale także czas, jaki musimy poświęcić na serwisowanie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News