Olsen wygrywa na Silverstone, dobry wyścig Lukasa

Olsen wygrywa na Silverstone, dobry wyścig Lukasa

Podaj dalej

Dennis Olsen wygrywa w dzisiejszym wyścigu Porsche Supercup na brytyjskim torze Silverstone. Podium uzupełniają Michael Ammermueller oraz Dylan Pereira. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Robert Lukas, który po zaciętej walce z Mattem Campbellem finiszował na szóstym miejscu.

Na czwartej lokacie linię mety minął Dan Cammish przed Joshem Websterem, który na ostatnich zakrętach wyścigu musiał bronić swojej pozycji przed dobrze dysponowanym Robertem Lukasem.

Bielszczanin przez większość czasu bronił się jednak przed Mattem Campbellem, a gdy do Australijczyka dojechał Mattia Drudi, ten musiał objąć bardziej defensywną postawę, dzięki czemu Lukas mógł spokojnie odjechać od swojego rywala.

Czołową dziesiątkę uzupełnili Philip Morin i Charlie Eastwood.

Dobry wyścig zaliczył także Igor Waliłko – drugi z Polaków zakończył dzisiejszą rywalizację na Silverstone na 14. miejscu.

Piotr Parys Junior, najmłodszy debiutant w historii Porsche Supercup, finiszował na 18. miejscu i po raz kolejny zebrał cenne doświadczenie w swoim pierwszym sezonie w „królewskiej kategorii” pucharu Porsche.

Tagi: Porsche Supercup, OLIMP Racing, Piotr Parys Junior, Robert Lukas

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News