OLIMP Racing nie wystartuje w 24H Paul Ricard

OLIMP Racing nie wystartuje w 24H Paul Ricard

Podaj dalej

Zespół OLIMP Racing w najbliższy weekend nie wystartuje w 24-godzinnym wyścigu na francuskim torze Paul Ricard. Powodem absencji polskiego zespołu jest choroba jednego z zawodników.

Włodarze zespołu rywalizującego Porsche 911 GT3 R na kilka dni przed rozpoczęciem rywalizacji w czwartej rundzie cyklu 24H Series organizowanego przez holenderską firmę Creventic, zdecydowali się wycofać swoje zgłoszenie.

Powodem takiej a nie innej decyzji ma być fakt, że jeden z zawodników rozchorował się tuż przed wyjazdem do Francji. – Podjęliśmy taką decyzję, gdyż nie chcieliśmy na ostatni moment szukać zastępstwa – mówił Robert Lukas. – Nasz skład jest optymalny, dobrze rozumiemy się między sobą, a także z naszym samochodem, dlatego zdecydowaliśmy się nie startować na Paul Ricard.

Zawodnik z Bielska-Białej zapewnił również, że zespół OLIMP Racing będzie w 100% gotowy do kolejnej rywalizacji. Piąta runda cyklu 24H Series została zaplanowana na przełom czerwca i lipca na legendarnym torze Imola. – Teraz skupiamy się już tylko na kolejnej rundzie w San Marino. Do zobaczenia na Imoli! – zakończył Lukas.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News