OLIMP Racing na podium w 12H Imola!

OLIMP Racing na podium w 12H Imola!

Podaj dalej

Zespół Car Collection Motorsport za kierownicą Audi R8 LMS sięgnął po zwycięstwo w 12-godzinnym wyścigu na torze Imola. Z bardzo dobrej strony pokazał się także zespół OLIMP Racing, który długodystansową rywalizację ukończył na trzecim stopniu podium w klasie A6-Pro i czwartym w generalce.

Po piątku, kiedy odbyły się pierwsze cztery godziny rywalizacji, zespół OLIMP Racing w składzie Robert Lukas, Patrick Eisemann i Zeljko Drmic zajmował piąte miejsce w klasyfikacji generalnej, a celem na kolejne 8 godzin rywalizacji zaplanowanych na sobotę było odrobienie strat do rywali.

Zawodnicy Porsche 911 GT3 R od samego początku pokazywali świetne tempo, co potwierdził uzyskany na 209 okrążeniu wyścigu czas w postaci 1:44.257, który ostatecznie okazał się najlepszym w całym wyścigu.

Klasę A6-Pro wygrał zespół Scuderia Praha, gdzie za kierownicą Ferrari 488 GT3 zasiedli Pisarik i Kral. Ich strata do zwycięzców w generalce wyniosła zaledwie 37 sekund. Przed zespołem OLIMP Racing na drugim stopniu podium rywalizację zakończył team Ram Racing wystawiający Mercedesa AMG GT3.

Kolejną rundą cyklu 24H Series będzie zaplanowany końcówkę sierpnia wyścig w portugalskim Portimao.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News