OLIMP Racing na kultowej Imoli

OLIMP Racing na kultowej Imoli

Podaj dalej

Tor zlokalizowany w Imoli nosi nazwę „Autodromo Enzo e Dino Ferrari” i jest oddalony o 40 kilometrów na wschód od Bolonii oraz 80 km na wschód od fabryki Ferrari w Maranello. Już w najbliższy weekend na nitce tego obiektu stanie do rywalizacji zespół OLIMP Racing.

W latach 1980 – 2006 odbywały się tu wyścigi Formuły 1 o Grand Prix San Marino, a sam obiekt został nazwany na cześć fundatora – Enzo Ferrari’ego oraz jego Syna, Dino, który zmarł w 1956 roku.

Po tragicznym weekendzie Grand Prix w 1994 roku, kiedy śmierć ponieśli Roland Ratzenberger oraz Ayrton Senna, tor Imola przeszedł liczne modyfikacje mające na celu poprawę jego bezpieczeństwa.

Przebudowano między innymi zakręt Tamburello i Villeneuve, z których wypadli Senna i Ratzenberger, a także Variante Bassa i Variante Alta. Rekord zwycięstw na torze w San Marino należy do Michaela Schumachera, który na najwyższym stopniu podium stawał aż siedmiokrotnie.

Zajęcia w San Marino dla kierowców 24H Series rozpoczęły się już w środę, na którą zaplanowano tradycyjny „Track Walk” – spacer po torze mający na celu analizę i bliższe poznanie wszystkich newralgicznych punktów na torze.

W czwartek zawodnicy OLIMP Racing będą mieli pierwszą okazję na przejechanie toru wyścigowym tempem podczas dwóch sesji treningowych zaplanowanych na godziny 10:30-13:30 oraz 15:00-18:00.

W piątek rano odbędzie się ostatni trening bezpośrednio poprzedzający kwalifikacje, natomiast sam 12-godzinny wyścig rozpocznie się jeszcze tego samego dnia punktualnie o 15:00.

Podobnie jak podczas wcześniejszych rund, również na Imoli 12-godzinny wyścig zostanie podzielony na dwie części. Pierwsza z nich, trwająca dokładnie 4 godziny, rozpocznie się w piątek, natomiast restart z zachowaniem wcześniejszych pozycji będzie miał miejsce w sobotę o 11:00.

Wywieszenie flagi w biało-czarną szachownicę zaplanowano na godzinę 19:00, wtedy też poznamy zwycięzców wyścigu 12H Imola.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News