OLIMP Motorsport walczy o tytuł

OLIMP Motorsport walczy o tytuł

Podaj dalej

26

W najbliższy weekend ekipa OLIMP Motorsport rozpocznie zasadniczą część sezonu rywalizując w pierwszej rundzie Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe. Inauguracja odbędzie się tym razem na torze Slovakia Ring pod Bratysławą, który jest doskonale znany zarówno Marcinowi, jak i Stanisławowi Jedlińskim, którzy reprezentują w tym roku barwy OLIMP Motorsport. Cele na najbliższy sezon są bardzo ambitne, jednak walka na pewno nie będzie łatwa, gdyż w stawce pojawi się wielu utalentowanych i doświadczonych zawodników.

Choć Marcin i Stanisław Jedlińscy będą startować pod nowym szyldem, to obsługą pucharowych Porsche 911 nadal zajmie się rzeszowska ekipa GT3 Poland, która od kilku lat współpracuje z oboma zawodnikami i z którą Marcin sięgnął po wicemistrzowski tytuł w sezonie 2015. Warto również dodać, że plany zespołu nie kończą się na startach w Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe. Najpewniej OLIMP Motorsport zaliczy co najmniej jeden start w International Endurance Series, a ponadto startujący pod banderą Förch Racing by Lukas Motorsport Robert Lukas będzie reprezentował barwy ekipy na arenie międzynarodowej rywalizując w najbardziej prestiżowym pucharze niemieckiego producenta – Porsche Supercup, który tradycyjnie będzie towarzyszył Grand Prix Formuły 1. Dla Roberta będzie to już kolejny sezon owocnej współpracy z marką OLIMP.

Pierwsza z ośmiu rund pucharu Porsche Platinum GT3 CCCE zaplanowana jest na weekend 15 – 17 kwietnia, a Marcin i Stanisław Jedlińscy rozpoczną jazdę na torze pod Bratysławą od 35-minutowej sesji treningowej zaplanowanej na piątek. Jeszcze tego samego dnia zawodnicy OLIMP Motorsport przystąpią do sesji kwalifikacyjnej, która zdeterminują pozycje startowe do sobotniego wyścigu. W niedzielę, 17 kwietnia, zawodnicy wyjadą na tor po raz ostatni, przystępując do drugiego wyścigu.

Dla Marcina będzie to już czwarty sezon w Porsche Platinum GT3 CCCE, jednak zaledwie drugi, w trakcie którego podporządkowuje swoje inne aktywności pod walkę o najwyższe pozycje. Mimo doskonałej znajomości toru, inauguracja sezonu na Slovakia Ringu nie będzie łatwym zadaniem, gdyż praktycznie wszyscy kierowcy w stawce bardzo dobrze znają słowacki obiekt. Jego nitka jest dosyć nowa, gdyż tor otwarto zaledwie w 2010 roku, jednak jego szybka konfiguracja od razu przypadła zawodnikom do gustu, przez co u naszych południowych sąsiadów rywalizowały Mistrzostwa Świata GT1, czy też Mistrzostwa Świata Samochodów Turystycznych.

Niewątpliwą zaletą obiektu jest konfiguracja, dzięki której kibice na trybunach mogą widzieć go prawie w całości. Tor ma prawie 6 km długości i składa się z 14 zakrętów. Rekordzistą jest Sam Bird, który w 2012 roku bolidem Renault Dallara FR35/12 wykręcił czas 1:41:600 min.

Marcin Jedliński: – Na Slovakia Ringu rozpoczynam swój czwarty sezon startów w Porsche Platinum GT3CCCE i zarazem jest to drugi rok, w którym udział w tym cyklu traktuję jako poważną rywalizację. W tegorocznej stawce pojawi się wielu utalentowanych i utytułowanych zawodników. Będziemy również świadkami powrotów do serii mocnych graczy. Co więcej, będziemy także konkurować z kierowcami, którzy w 2015 roku poczynili duże postępy, więc rywalizacja zapowiada się naprawdę emocjonująco. To oznacza, że zajęcie miejsca na podium będzie niezwykle trudne. Nie składam jednak broni i już od pierwszego wyścigu zapowiadam walkę na całego. Jestem po serii intensywnych testów, dzięki którym ekipa moich mechaników mogła odpowiednio ustawić samochód. Uzyskiwane przeze mnie czasy napawają optymizmem i mam nadzieję powalczyć nawet o najwyższe trofea. Nie ukrywam, że po ubiegłorocznym sezonie i wywalczeniu wicemistrzostwa serii pozostaje lekki niedosyt. Liczę, że tym razem los będzie dla mnie bardziej łaskawy.

Stanisław Jedliński: – Starty w wyścigach traktuję jako odskocznię od życia codziennego i zawodowego. Tym samym udowadniam, że wiek nie stanowi żadnych barier w realizacji własnych pasji. Będzie to już mój trzeci sezon startów w Porsche Platinum GT3CCCE. Liczę na dobrą zabawę i przede wszystkim zaciętą rywalizację w swojej kategorii.


036


Porsche Mobil 1 Supercup Monaco 2015 Robert Lukas (PL)
Porsche Mobil 1 Supercup Monaco 2015
Robert Lukas (PL)

I runda Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe

Piątek 15 kwietnia, 11:45 – 12:20 – sesja treningowa

Piątek 15 kwietnia, 16:30 – 17:05 – sesja kwalifikacyjna

Sobota 16 kwietnia, 16:55– Wyścig 1 (20 minut + 1 okrążenie)

Niedziela 17 kwietnia, 16:25 – Wyścig 2 (20 minut + 1 okrążenie)

Kalendarz Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe 2016

15 – 17 kwietnia – Slovakia Ring (Słowacja)

6 – 8 maja – Tor Poznań (Polska)

10 – 12 czerwca – Spa-Francorchamps (Belgia)

24 – 26 czerwca – Pannoniaring (Węgry)

15 – 17 lipca – Lausitzring (Niemcy)

19 – 21 sierpnia – Slovakia Ring (Słowacja)

9 -11 września – Automotodrom Brno (Republika Czeska)

23 – 25 września – Hungaroring (Węgry)

Porsche Mobil 1 Supercup Budapest 2015 Robert Lukas (PL)
Porsche Mobil 1 Supercup Budapest 2015
Robert Lukas (PL)

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News