OLIMP Motorsport w świątyni prędkości

OLIMP Motorsport w świątyni prędkości

Podaj dalej

Już w najbliższy weekend Robert Lukas weźmie udział w ósmej rundzie Porsche Supercup. Tym razem najszybszy monomarkowy puchar na świecie odwiedzi włoski tor Monza, który jest najszybszym kalendarzu.


8

Kierowca OLIMP Motorsport będzie chciał w tak zwanej świątyni prędkości poprawić swój najlepszy wynik, jakim jest piąte miejsce wywalczone w zeszłym roku.

Robert przez cały sezon zalicza się do czołówki pucharu Porsche i do Włoch jedzie jako jeden z faworytów. Bardzo dobre wyniki na Węgrzech oraz w Niemczech, a także solidny wyścig na torze Spa sprawiają, że zawodnik OLIMP Motorsport celuje w czołowe lokaty i chce zdobyć na Monzy dużą liczbę punktów.

Tor Monza otwarto w 1922 i ulokowano go w parku, co tworzy niesamowitą atmosferę, gdyż kierowcy cały czas ścigają się w bezpośredniej bliskości drzew. Obiekt jest jedną z legend Formuły 1 ze względu na bardzo wysokie prędkości, jakie rozwijają na nim zawodnicy. Nitka toru składa się głównie z prostych oraz bardzo szybkich łuków, które przedzielone są zaledwie kilkoma szykanami. Przez lata tor przechodził wiele modyfikacji, jednak obecnie ma on długość 5793 metrów.

7

Kierowcy po raz pierwszy wyjadą na tor w piątek o godzinie 16:45, kiedy odbędzie się sesja treningowa. Na sobotę zaplanowano czasówkę, która zostanie rozegrana punktualnie o godzinie 12:25. W niedzielę natomiast odbędzie się zaciekła walka o punkty, kiedy o godz. 11:35 zgasną światła na polach startowych zgasną.

Robert Lukas: – Monza to jeden z kolejnych legendarnych obiektów. Przed sezonem odbyliśmy oficjalne testy na włoskim torze, więc wiemy dokładnie jak się przygotować i co musimy poprawić. Postaramy się pojechać najszybciej, jak się da.

Kalendarz Porsche Supercup 2016

15 maja – Hiszpania (Circuit de Catalunya)
29 maja – Monako
3 lipca – Austria (Red Bull Ring)
10 lipca – Wielka Brytania (Silverstone)
24 lipca – Węgry (Hungaroring)
31 lipca – Niemcy (Hockenheimring)
28 sierpnia – Belgia (Spa-Francorhamps)
4 września – Włochy (Monza)
23 października – USA (Circuit of the Americas)

5

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News