OLIMP Motorsport na podium!

OLIMP Motorsport na podium!

Podaj dalej

Robert Lukas utrzymuje fantastyczną passę podczas ostatniej rundy Porsche Supercup na torze Circuit of the Americas w Teksasie. Po bardzo udanych kwalifikacjach Polakowi udało się awansować o jedną pozycję i zakończyć pierwszy wyścig w Stanach Zjednoczonych na najniższym stopniu podium.


6

Zawodnik OLIMP Motorsport rozpoczynał przedostatni tegoroczny wyścig z czwartego pola. Robert dobrze wystartował i w pierwszym zakręcie udało mu się utrzymać czwarte miejsce w stawce. Podczas kolejnych okrążeń Polak cały czas pozostawał w bliskim kontakcie z rywalami, jednak żaden z nich nie był na tyle szybszy, aby spróbować ataku.

Najważniejsza dla losów wyścigu, jak i sytuacji w tabeli punktowej była awaria Matteo Cairolego, która oznaczała, że Robert Lukas przeskoczy na najniższy stopień podium. Polak co prawda cały czas musiał bronić się przed byłym kierowcą testowym Red Bulla w F1, Michaelem Ammermullerem, jednak Niemcowi nie udało się znaleźć sposobu na pokonanie Polaka. Ostatecznie więc to reprezentantowi OLIMP Motorsport przypadł najniższy stopień podium.

7

Ostatni tegoroczny wyścig Porsche Supercup odbędzie się jeszcze dzisiaj o godzinie 18:30 czasu polskiego. Robert Lukas rozpocznie go z trzeciego pola startowego.

Robert Lukas: – Dzisiejszy wyścig ułożył się w 100% po naszej myśli. Samochód spisywał się fantastycznie i w trakcie całego dystansu byliśmy w stanie jechać tempem czołówki, co pozwoliło nam na utrzymanie pozycji na podium. Bardzo dziękuję mojemu mechanikowi za perfekcyjne przygotowanie sprzętu. Weekend w Stanach Zjednoczonych idzie dokładnie tak jakbyśmy sobie tego życzyli i mam nadzieję, że dzisiaj będzie równie dobrze co dzisiaj. Chciałbym bardzo podziękować całej ekipie Forch Racing, za doskonale przygotowane auto, a także OLIMP Motorsport oraz R8, które wspierały nas w trakcie tego wyjątkowego sezonu.

5

Kalendarz Porsche Supercup 2016

15 maja – Hiszpania (Circuit de Catalunya)
29 maja – Monako
3 lipca – Austria (Red Bull Ring)
10 lipca – Wielka Brytania (Silverstone)
24 lipca – Węgry (Hungaroring)
31 lipca – Niemcy (Hockenheimring)
28 sierpnia – Belgia (Spa-Francorhamps)
4 września – Włochy (Monza)
23 października – USA (Circuit of the Americas)

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News