OLIMP Motorsport kończy sezon mocnym akcentem

OLIMP Motorsport kończy sezon mocnym akcentem

Podaj dalej

Robert Lukas ma za sobą ostatni tegoroczny wyścig Porsche Supercup, w trakcie którego wywalczył czwarte miejsce. Ta pozycja była bardziej niż wystarczająca, aby zapewnić zawodnikowi OLIMP Motorsport piąte miejsce w klasyfikacji sezonu.


9

Robert Lukas rozpoczynał drugi wyścig na torze w Teksasie z trzeciego pola, jednak drobny błąd na starcie sprawił, że dwóch rywali zdołało znaleźć się przed nim jeszcze przed pierwszym zakrętem. Polak, jak można się było spodziewać, pokazał jednak hart ducha i do samego końca nie złożył broni, dzięki czemu udało mu się wyprzedzić tegorocznego mistrza pucharu, Svena Mullera i przeskoczyć na czwarte miejsce.

Ostatecznie zawodnik OLIMP Motorsport minął linię mety sekundę za trzecim zawodnikiem, więc tempo w trakcie wyścigu było bardzo dobre, a gdyby nie błąd na starcie, to sezon mógłby zakończyć się kolejnym pucharem. Zarówno Robert Lukas, jak i jego zespoł mają jednak sporo powodów do radości, gdyż udało im się utrzymać piąte miejsce w klasyfikacji kierowców, co jest najlepszym wynikiem Polaka w historii jego startów w Porsche Supercup. Teraz ekipa udaje się na zasłużoną przerwę zimową, a już niedługo rozpoczną się przygotowania do kolejnego sezonu.

11

Robert Lukas: – Ostatni wyścig w sezonie był dość ciężki. Niestety start w moim wykonaniu nie był najlepszy, więc później musieliśmy walczyć i udało nam się przeskoczyć o jedno miejsce do przodu, po udanym ataku na Svena Mullera. W trakcie tego weekendu utrzymaliśmy piąte miejsce w klasyfikacji generalnej pucharu. Bardzo dziękuję całemu zespołowi Forch Racing by Lukas Motorsport za świetnie przygotowane auto przez cały sezon, a także OLIMP Motorsport oraz R8 za niesłabnące wsparcie podczas każdego z wyścigów.

12

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News