Oksana Kosachenko: Williams wygląda obecnie jak stajnia Formuły 2

Oksana Kosachenko: Williams wygląda obecnie jak stajnia Formuły 2

99 interakcji
2019 Hungarian GP HUNGARORING HUNGARY AUGUST 04 Oksana Kosachenko during the Hungarian GP at Hun

Podaj dalej

Oksana Kosachenko jest byłą menadżerką Witalija Pietrowa, który w przeszłości reprezentował wspólnie z Robertem Kubicą zespół Renault. Rosjanka bardzo dobrze zna realia Formuły 1 i doskonale orientuje się, jak wyglądają realia tego motosportu. Jej zdaniem zespół Williams w obecnej formule nie ma szans na sukces.

Już od dwóch sezonów ekipa z Grove zmaga się z dużym kłopotami na wielu płaszczyznach i nie może nadążyć za resztą stawki. W związku z tym, że bolid Williamsa nie jest w stanie rywalizować na odpowiednim poziome, z zespołem zdecydował się pożegnać Robert Kubica.

Oksana Kosachenko: Moim zdaniem zespół potrzebuje reorganizacji strukturalnej. Williams nie jest już nawet drużyną drugiego poziomu. Wygląda obecnie jak stajnia Formuły 2. Było kilka absolutnie nielogicznych decyzji strategicznych, emocjonalnych oświadczeń w wyniku których od samego początku wiele stracili i nie mogli nadrobić zaległości w trakcie trwania sezonu. Jednocześnie jestem całkowicie pewna talentu George’a Russella i umiejętności Roberta Kubicy. Przypisanie wszystkich ich problemów temu, że nie mogli wykorzystać potencjału samochodu, jest niemożliwe.

W słowach Oksany Kosachenko można znaleźć bardzo dużo prawdy. W obecnej formie bardzo ciężko uwierzyć w to, że Williams będzie w stanie się odbudować.

Sebastian Vettel: Lewis Hamilton jest już kierowcą Ferrari

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News