Ogromna cena Porsche 550

Ogromna cena Porsche 550

Podaj dalej

Porsche 550 jest jednym z najbardziej pożądanych samochodów na świecie. Niedawno jego wersja RS Spyder została sprzedana za niebagatelną sumę 4,6 miliona funtów, czyli za około 23,5 miliona złotych. Niemiecka firma wyprodukowała zaledwie 90 egzemplarzy tego auta.

Pierwsze modele 550 pojawiły się na rynku w 1953 roku. Z miejsca samochód ten stał się wielkim hitem wśród fanów marki, ale nie tylko. Były kierowca Formuły 1 Hans Hermann startował tym autem w wyścigu Mille Miglia w 1954 roku. W pewnym momencie zamknął się szlaban na przejeździe kolejowym, a Niemiec uznał, że nie zdąży już zahamować i przejechał pod szlabanem, tuż przed pędzącym pociągiem.

dean_resize

Amerykański aktor James Dean znany z takich filmów jak „Olbrzym” czy „Na wschód od Edenu” także był właścicielem Porsche 550 Spyder. Jednak, jego historia nie zakończyła się szczęśliwie. We wrześniu 1955 miał wypadek na drodze nr 466 w okolicach miasta Cholame. Zderzył się z Fordem Custom Tudor, w wyniku czego poniósł śmierć. Fani artysty uważali, że było to spowodowane klątwą tego samochodu, ale w rzeczywistości nic takiego nie miało miejsca.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News