Ogier prztestował Fiestę

Ogier prztestował Fiestę

Podaj dalej

Sébastien Ogier zakończył swój pierwszy pełny test w zespole M-Sport za kierownicą nowej Fiesty WRC. Teraz inżynierowie mają czas na poprawki, a Ogier – na zasłużone wakacje. 

Czterokrotny mistrz świata wziął się od razu do pracy po tym jak na początku tygodnia (Ogier podpisał kontrakt z M-Sportem) podjął decyzję o wyborze brytyjskiego zespołu. Test odbył się w warunkach górskich, nieopodal ośrodka narciarskiego Åre w Szwecji.

Are, Szwecja fot.igluski.com
Are, Szwecja fot.igluski.com

Łączny dystans testów, które odbyły się w środę i czwartek to ponad 500km, po 250km każdego dnia. W jazdach uczestniczył także pilot Julien Ingrassia, który i w tym sezonie będzie towarzyszył francuzowi. Para zawodników wybiera się teraz na urlop, a do testów Fiesty WRC wrócą już w drugim tygodniu stycznia, przygotowując się tym samym do Rajdu Monte Carlo (Naczynia połączone).

Fiesta WRC 2017 fot.newsandstar.co.uk

Szef zespołu Malcolm Wilson powiedział w wywiadzie:

Rozmawiałem z Sebastienem po pierwszym dniu i był zadowolony. Nie miał zbyt wiele uwag, a te które się pojawiły możemy szybko wyeliminować niewielkim nakładem. Samochód po raz pierwszy znalazł się w warunkach docelowych na tak szybkich odcinkach.

 

Film z urywkami testu możecie zobaczyć w materiale poniżej.

 

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News