Ogier nie dał szans

Ogier nie dał szans

Podaj dalej

Sebastien Ogier nie pozostawił rywalom złudzeń i wygrał pierwszy oes Rajdu Finlandii. Robert Kubica zajął bardzo dobre czwarte miejsce.

fot. rally-base.com
fot. rally-base.com

Uliczny superoes był bardzo wymagająca próbą, mokry asfalt sprawiał drobne trudności kierowcom. Najwięcej kłopoty miał Ott Tanak, który popełnił kilka błędów i w rezultacie był wolniejszy od Ogiera o 3,9 sekundy. – Nie miałem hamulca ręcznego. Nie jestem zadowolony w tym momencie – tłumaczył zawiedziony Estończyk. Podobne problemy miał również Martin Prokop jadący również Fordem Fiesta WRC. W m-sportowej rajdówce najlepiej radził sobie Robert Kubica, który długo prowadził, a ostatecznie uplasował się na czwartej pozycji. – Było bardzo ślisko, a z pewnością tor – przepraszam, droga – będzie bardziej sucha dla samochodów za nami – mówił na mecie krakowianin. Czas Polaka udało się pobić Krisowi Meeke. – To był zdradliwy oes, mocno brudu leżało na trasie. Nie mogę się doczekać rywalizacji w ten weekend – zdradzał kierowca Citroena. Pomiędzy Brytyjczyka, a Polaka wcisnął się jeszcze Andreas Mikkelsen.

Król był jednak tylko jeden, po bezbłędnym przejeździe na fotel lidera wskoczył Sebastien Ogier. – Jestem zadowolony z tego czasu. Było łatwo o pomyłkę na tym oesie. Jasne, miałem trochę przewagi przez suchą drogę. Jutro przed nami bardzo długi dzień. To będzie ciężkie wyzwanie – skomentował Francuz.

fot. Teemu/Rallirinki.net ‏
fot. Teemu/Rallirinki.net ‏

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News