Ogier krok od triumfu

Ogier krok od triumfu

Podaj dalej

Sebastien Ogier/Julien Ingrassia powiększają przewagę w Rajdzie Katalonii i są już niezwykle blisko zwycięstwa. Na drugim miejscu są Dani Sordo/Marc Marti ze stratą 12,7 sekundy, a Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul tracą 1:12,3 minuty.

WRC Rally Catalunya 2016

Już tylko dwa oesy dzielą Francuzów od końcowego triumfu w jedenastej rundzie WRC, a także od czwartego tytułu mistrzowskiego. Na pierwszej dzisiejszej próbie triumfował właśnie Ogier, natomiast na drugiej najszybciej pojechali Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila, którzy nie liczą się już w klasyfikacji generalnej, ale przygotowują się do Power Stage’a. Dani Sordo tracąc już 12 sekund nie ma raczej szans na zwycięstwo w rajdzie, chociaż to dalej dobry występ Hiszpana. Trzeci Neuville musi uważać, bo coraz mniej do niego tracą Hayden Paddon/John Kennard.

– Dobrze jest być szybszym od Daniego. Jadę trochę ostrożniej, ale to normalne po wydarzeniach sprzed roku. Wszystko wygląda dobrze – powiedział Ogier.

Mads Ostberg

Znajdujący się na czwartym miejscu Paddon coraz lepiej czuje się na asfalcie i traci zaledwie 12 sekund do partnera zespołowego. Na piątą pozycję awansowali Mads Ostberg/Ola Floene, którzy mają spore problemy z oponami. Lepsza lokata Norwegów wiąże się z awarią silnika w Citroenie DS3 WRC załogi Kris Meeke/Paul Nagle. Brytyjczycy niestety musieli się wycofać i nie ukończą katalońskiej imprezy. Dalej są Ott Tanak/Raigo Molder, Kevin Abbring/Sebastian Marshall, Jan Kopecky/Pavel Dresler, Pontus Tidemand/ Jonas Andersson, a dziesiątkę zamykają Martin Prokop/Jan Tomanek, ale Czesi wypadli z trasy i uszkodzili prawe przedne zawieszenie, co skutkuje końcem ich przygody z tym rajdem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News