Odświeżony Fiat 500X z nowymi silnikami

Odświeżony Fiat 500X z nowymi silnikami

Podaj dalej

Fiat 500X to następca Fiata Sedici, produkowany od 2014 roku. Jest to mały crossover z segmentu SUV. Producent uznał, że w końcu nastał czas na jego lifting.

W sieci pojawiła się oficjalna zapowiedź odświeżonego 500X, na której możemy zobaczyć, jak prezentuje się przednia część samochodu. Możemy z niej wywnioskować na pewno jedno. Wizualnych zmian nie ma zbyt wiele. Auto otrzymało nowe reflektory ze zintegrowanymi diodami LED, przypominającymi powieki. Poza tym zmienił się kształt atrapy chłodnicy i świateł przeciwmgielnych.

Przypuszczamy, że tak jak zazwyczaj to bywa w nowych wersjach, dostępna będzie nowa kolorystyka nadwozia oraz wnętrza. Poza tym tradycyjnie powinniśmy zobaczyć nowe wzory felg. Szczególnie liczymy jednak na zmiany pod maską.

Możemy spodziewać się, że w nowym 500X będą dostępne nowe jednostki napędowe. Prawdopodobnie cennik otworzy trzycylindrowy motor 1.0 o mocy 120 KM. W bogatszych odmianach powinniśmy zobaczyć czterocylindrowy, doładowany silnik 1.3 występujący w dwóch wariantach: 150 KM i 180 KM.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News