Odświeżone Mercedesy klasy C w wersji coupe i kabriolet

Odświeżone Mercedesy klasy C w wersji coupe i kabriolet

Odświeżone Mercedesy klasy C w wersji coupe i kabriolet

Podaj dalej

Te wspaniałe samochody klasy premium będziemy mogli zobaczyć już wkrótce na zbliżającym się salonie motoryzacyjnym w Nowym Jorku. Znamy już ich dane techniczne.

W obu przypadkach pod maską pracuje podwójnie doładowany V6 o pojemności 3,0 l. Benzynowy motor rozwija moc 390 KM i oferuje maksymalny moment obrotowy 520 Nm. Mercedes-AMG C 43 4MATIC Coupe przyspiesza do 100 km/h w 4,7 s. Kabriolet potrzebuje na to o 0,1 s więcej. W obu wersjach prędkość maksymalna wynosi 250 km/h.

Standardowe wyposażenie obejmuje napęd na cztery koła 4MATIC. Rozdziela on moment obrotowy w proporcji 31:69 z przewagą kół tylnej osi. W układzie napędowym pracuje też automatyczna, dziewięciostopniowa skrzynia biegów AMG SPEEDSHIFT TCT 9G.

We wnętrzu otrzymujemy niezależnie od wersji aluminiowe pedały, wykonaną ze sztucznej skóry, łączoną z alcantarą czarną tapicerkę z czerwonymi przeszyciami. Również w kolorze czerwonym są pasy bezpieczeństwa. W oko rzucają się lakierowane na wysoki połysk listwy ozdobne.

W zawieszeniu zastosowano stalowe sprężyny współpracujące z elektronicznie sterowanymi, aktywnymi amortyzatorami. Za pomocą przełącznika na konsoli środkowej kierowca może wybrać jeden z trzech trybów pracy (komfortowy, sportowy i sport+).

Bardzo ciekawą opcją jest możliwość doposażenia systemu multimedialnego COMMAND w system AMG TRACK PACE. To stworzony z myślą o torowej rywalizacji rejestrator parametrów jazdy. Pozwala on monitorować i zapisywać nawet 80 parametrów, takich jak np. prędkości i przyspieszenia.

Tagi: Mercedes AMG, C klasa, premiera 2018

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News