Odświeżona Skoda Fabia

Odświeżona Skoda Fabia

Odświeżona Skoda Fabia

Podaj dalej

Marcowy Salon Samochodowy w Genewie już coraz bliżej. Kolejni producenci zdradzają modele, które na nim zaprezentują. Przyszła pora na nową Skodę Fabię. Przyjrzyjmy się jej bliżej.

Pierwszą zmianą, która rzuca nam się w oczy, są zupełnie nowe światła przednie oraz tylne w technologii LED. Wnętrze pojazdu również zostało odświeżone. Zmieniono deskę rozdzielczą oraz tapicerkę, która stała się dwukolorowa. Oferta została dodatkowo rozszerzona o różne rozmiary alufelg. Największe koła, jakie będziemy mogli zamówić do nowej Fabii, będą w rozmiarze 18 cali!

Jeśli chodzi o silniki, to rewolucji niestety nie będzie. W ofercie znajdziemy trzycylindrowe jednostki o pojemności 1 litra. Silniki MPI z bezpośrednim wtryskiem będą oferowane w dwóch wariantach, o mocy 60 KM lub 75 KM. Natomiast motory TSI z turbosprężarką będą posiadać moc 95 KM lub 110 KM. Najmocniejsza jednostka będzie dostępna z 7-stopniową skrzynią automatyczną DSG.

Na pokładzie mają zagościć nowe systemy bezpieczeństwa. Kierowca będzie mógł skorzystać między innymi z funkcji monitorowania martwego pola w lusterkach oraz wspomagania wyjazdu z miejsca parkingowego. Wyświetlacz urządzenia infotainment Swing ma mieć przekątną ekranu 6,5 cala, czyli większą od swojego poprzednika.

Tagi: Skoda Fabia, premiera 2018, Genewa

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News